جهاد تبیین و نهضت روشنگری مبتنی بر عمل اخلاقی باشد

خبرگزاری ایسنا

حجت‌الاسلام سید مهدی میراحمدی امروز(شنبه، ۱۴ اسفند) در دومین جلسه دوره آموزشی تخصصی جهاد تبیین «نقش اساتید دانشگاه در جهاد تبیین از دیدگاه مقام معظم رهبری» که به همت فرماندهان جنگ نرم نهضت استادی بسیج اصفهان برگزار شد، گفت: در ابتدا باید توجه داشت که موضوع جهاد تبیین در چه شرایط و فضایی در کشور مطرح شده که اهمیت آن را به خوبی مشخص کند.

وی افزود: در مرحله بعد باید توجه داشت که این موضوع تنها یک طرح مسئله از سوی رهبر معظم انقلاب و یا یک دستور قرآنی است که در این صورت مفهوم حقیقی جهاد باید به لحاظ قرآنی مشخص شود و محدوده و عرصه‌های پیاده‌سازی آن معلوم شود، از سویی دیگر بین تبیین و جهاد تبیین تفکیک قائل شد.

معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: حقیقت جمهوری اسلامی بر پایه ارزش‌های توحیدی و الهی است، البته که ضعف و مشکلات وجود دارد، اما آرمان‌های جمهوری اسلامی همچنان پابرجاست و همانطور که تبیین پیامبر(ص) از قرآن جداشدنی نیست، آرمان‌ها و ارزش نظام هم از روشنگری و تبیین جدا نیست.

به گفته او به عبارتی جهاد به معنای مبارزه است، اما هر تلاش و مبارزه‌ای را نمی‌توان جهاد نامید، زیرا جهاد مقاوم به دو رکن اساسی است، یک اینکه فعالیتی که همراه با تلاش و کوشش باشد و دوم اینکه علیه دشمن صورت گیرد، نمی‌توان در دفتر کار و رخت خواب بود و اسم خود را جهادگر و مبارز گذاشت، بلکه باید در وسط میدان باشد تا تعبیر جهادگر را به او نسبت داد.

به گزارش ایسنا و به نقل از سازمان بسیج اساتید، حجت الاسلام میراحمدی با اشاره به اینکه برای جلوگیری از نفوذ دشمن به افکار عمومی نیازمند جهاد تبیین هستیم، گفت: به تعبیر رهبر معظم انقلاب سخت‌تر از جنگ تحریم، تحریف است و دشمن بر این موضوع سرمایه‌گذاری کرده است.

میراحمدی ایجاد شبهه، شایعه پراکنی، کارشکنی در برنامه‌ها و اصلاح و مهم‌تر از آن استفاده از فضای رسانه را از ابزار دشمن برای تحریف دانست.

وی با بیان اینکه باید خلاء‌ها را پر کرد، گفت: باید همیشه نگاه کرد که دشمن کجا و چه مسائلی را نشانه گرفته است و برای همان موضوع برنامه‌ریزی کرد و البته نباید در این زمینه دچار سردرگمی شویم.

معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: نکته مهم دیگر این است که باید دید کلان داشت، اما خرد و جزئی عمل کرد و از مجموعه‌های کوچک در خانواده و دانشگاه‌ها و دوستانه جهاد تبیین را آغاز کنید.

حجت‌الاسلام میراحمدی گفت: در جهاد تبیین و نهضت روشنگری اخلاقی عمل کنید و از دشنام، فریب و تهمت و دروغ باید دوری کرد که این موضوع از تأکیدات مقام معظم رهبری است و حقایق را با منطق و عقلانیت و عواطف انسانی باید بیان کرد.
 

جهاد تبیین و نهضت روشنگری مبتنی بر عمل اخلاقی باشد