اظهارات تروریستی گراهام، سفیر آمریکا را به وزارت خارجه روسیه کشاند

باشگاه خبرنگاران جوان :

«سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه «جان سالیوان» سفیر آمریکا در مسکو را به این وزارت خانه احضار کرد.

براساس بیانیه وزارت خارجه روسیه، به سفیر آمریکا اعلام شد که چنین حمله‌ای توسط قانون جزایی فدراسیون روسیه به عنوان تجاوز به زندگی یک دولتمرد شناخته می‌شود و عواقب سنگینی از جمله مسئولیت کیفری را به دنبال دارد.

در این بیانیه آمده است: همچنین این دقیقاً یک فراخوان عمومی و در اصل تروریستی است که یک شخصیت عالی رتبه را هدف قرار می‌دهد و مطلقاً قابل قبول نیست و آن تأثیر مخرب بیشتری بر روابط اسفناک روسیه و آمریکا می‌گذارد.

لیندسی گراهام، سناتور جمهوری خواه آمریکا پنجشنبه شب گفت: ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه باید توسط مردم خودش ترور شود، و نشان داد که این تنها راه برای پایان دادن به بحران ناشی از حمله روسیه به اوکراین خواهد بود.

گراهام اولین بار در جریان حضور در برنامه «شان هانیتی» در فاکس نیوز این ادعا را مطرح کرد. او سپس این نظر را در توییتر تکرار کرد و به تلاش‌ها بریا ترور جولیوس سزار و آدولف هیتلر اشاره کرد.

او نوشت: «آیا بروتوس (کسی که قصد ترور جولیوس سزار را داشت) در روسیه وجود دارد؟ آیا از سرهنگ اشتافنبرگ (کسی که قصد ترور هیتلر را داشت) فرد موفق تری در ارتش روسیه وجود دارد؟ تنها راه نهایی این است که کسی در روسیه این مرد را بیرون کند.»

وی در توئیت بعدی ادعا کرد تنها افرادی که می‌توانند این مشکل را برطرف کنند، مردم روسیه هستند. گفتنش آسان، انجام دادن آن سخت است. مگر اینکه بخواهند تا آخر عمر در تاریکی زندگی کرده و از بقیه جهان منزوی شوند.

باشگاه خبرنگاران جوان بین‌الملل اروپا و آمریکا

اظهارات تروریستی گراهام، سفیر آمریکا را به وزارت خارجه روسیه کشاند