مقتدی صدر: روسیه جنگ در اوکراین را متوقف کند

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه القدس العربی، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق در سخنانی اظهار کرد: سید الوصیین امیر المومنین علی بن ابی طالب (سلام الله علیه) می‌فرمایند:«مردم دو دسته‏‌اند؛ یا برادر دینی تو هستند و یا همنوع تو.» به همین جهت صدای نجف اشرف باید طنین انداز شده و خواستار صلح در سراسر جهان شود. جنگ و خون و خونریزی کافی است و باید سلاح را کنار بگذاریم.

وی افزود: بر خود لازم می‌دانم که در درگاه خداوند متعال دعا کنم به همه کشورهایی که در جنگ هستند مانند یمن برادر که با آن متحد هستیم منت نهد.

مقتدی صدر گفت: همنوعان ما در اوکراین از سلاح مرگبار روسیه آسیب می‌بینند و به دلیل سیاست آمریکا در آنجا دچار مصیبت شده‌اند.

صدر ادامه داد: از همین جا دست به دعا بلند می‌کنیم و از خداوند متعال می‌خواهیم که همه را از بلای جنگ حفظ کند و به آنها امنیت و آرامش عطا کند.

وی همچنین تاکید کرد: آنچه در اوکراین در حال رخ دادن است و درد و رنج مردم و غیرنظامیان، “توهین به بشریت” است.

مقتدی صدر در ادامه از نهادها و سازمان‌های بین‌المللی خواست تا برای برقراری آتش‌بس به منظور خارج کردن قربانیان و مجروحان دو طرف از اوکراین و رساندن مواد غذایی و پزشکی به آنها وارد عمل شوند.

وی همچنین گفت: از روسیه می‌خواهیم که در تصمیم جنگ بازنگری کرده و برای گفت‌وگوی جدی با همسایه‌اش اوکراین تلاش کند، چراکه گفت‌وگو یک اقدام پسندیده در تمامی ادیان به شمار می‌رود.

مقتدی صدر: روسیه جنگ در اوکراین را متوقف کند