افول رژیم مافیایی خبیث آمریکا آغاز شده است

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمدجواد حاج علی اکبری در خطبه‌های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه تهران با بیان اینکه امروز بشارت حلول ماه مبارک شعبان آن هم در روز جمعه است، اظهار داشت: در عظمت ماه معظم شعبان همین کافی است که این ماه با پیامبر عزیز ما برای فهمیدن اسرار و لطایف همراه است. پیامبر فرمودند ماه شعبان ماه بزرگ و شریفی است و فرشتگان این ماه را بزرگ می‌دانند و قدر آن را می‌شناسند.

وی عنوان کرد: این ماه، ماهی است که روزی‌های ویژه مؤمنان را ارائه می‌دهد و آنها را برای ورود به ماه رمضان تقویت می‌کند. این ماه را شعبان نامیدند زیرا در این ماه شعبه‌های متعددی از ارزاق برای مؤمنان در نظر گرفته شده است و اعمال مؤمنین به عنایت و شفاعت صاحب این ماه پرورش پیدا می‌کند. خداوند به عبادت، قیامت و نماز و روزه مؤمنان در این ماه مباهات می‌کند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران بیان کرد: ورود به این ماه بر همه شما و همه مؤمنان بشارت باد. چقدر در ماه پیامبر بر روزه این ماه تاکید شده است. از خود پیامبر (ص) نقل شد که با عشق پیامبر و قصد تقرب در این ماه روزه بگیرید. برای یافتن ظرفیت‌های عظیم این ماه، روزه داری، دارای نقش ویژه است. شجره طوبی ظرفیت‌های بسیاری را برای رشد مؤمنین معرفی می‌کند.

حجت الاسلام حاج علی اکبری افزود: پروردگار نام این ماه را شعبان نامیده است زیرا ابواب گوناگون خیر به روی مؤمنین گشوده می‌شود و تمام ارزاق بهشت برای مؤمنین به حراج گذاشته می‌شود و خداوند فرشتگان خود را مأمور کرده تا زمینه بهره‌مندی مؤمنین را فراهم کنند و آنها را به شاخه‌های شجره طوبی برسانند.

وی گفت: البته شیطان هم به نیروهای خود دستور می‌دهد در این ایام آرایش جنگی جدید به خود بگیرند و ذقوم را برای جهنمی کردن بندگان خدا به کار می‌گیرند. نکته کلیدی در این روایت این است که مؤمنین آماده باشند و از هر شعبه خیری بهره‌مند شوند و در فهرست گوناگون به نامه شجره طوبی اگر نماز و روزه مستحبی هست، بخش عمده‌ای هم به کارگشایی به سایر مؤمنان و خدمت رسانی به بندگان خدا، آشتی دادن خانواده‌ها و زن و شوهرها. تخفیف به بدهکاران و.. اختصاص دارد.

خطیب نماز جمعه تهران خاطرنشان کرد: در این ماه بدهکاران بدهی خود را پرداخت کنند. حفظ آبروی مؤمنان، رسیدگی به ایتام، احسان به پدر و مادر، عیادت بیماران، تسلی به داغ‌دیدگان از ابواب خیرات این ماه است. قدردان ماه شعبان باشیم و با برنامه‌ریزی از شب‌ها و روزهای آن استقبال کنیم. این ماه، ماه پیامبر است و خداوند از افق شخصیت پیامبر حسین (ع) و عباس (ع)، علی اکبر و زین‌العابدین (ع) را به بشریت تقدیم کرده است.

حجت الاسلام حاج علی اکبری تصریح کرد: همه اهل معرفت انتظار ماه شعبان را می‌کشند تا با مناجات شعبانیه حضرت حق را یاد کنند. قدر مناجات شعبانیه را بدانیم و لحظات روز و شب این ماه را قدر بنهیم. از روحیات جامعه انقلابی همین روحیه مناجاتی است. پروردگارا تو را قسم می‌دهیم به حق صاحب این ماه ما را از شفاعت پیامبر در رعایت حرمت این ماه یاری کن.

وی در ادامه خطبه‌ها اضافه کرد: راهی که مناجات شعبانیه برای تقویت تقوای الهی و جدا شدن از گناهان و معصیت‌ها به ما آموزش می‌دهد بیداری با محبت الهی است. اگر جان انسان به محبت الهی بیدار شود در برابر گناهان مسئولیت پیدا می‌کند. این راه نزدیک و رسا برای رسیدن به قرب الهی است.

در سال جدید نیازمند فعالیت‌های گسترده و مواساتی هستیم

خطیب نماز جمعه تهران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره دو خلبان رشید که با فداکاری جان هم میهنان را حفظ کردند، اظهار داشت: ۱۴ اسفند ماه سالروز تأسیس کمیته امداد است و چه خوب که امسال این سالروز با ماه شعبان و ماه احسان مقارن شده است. رئیس این سازمان طی این سال‌ها منشأ برکات بودند.

حجت الاسلام حاج علی اکبری افزود: در سال جدید نیازمند فعالیت‌های گسترده و مواساتی هستیم و ان‌شاءالله همه مردم این ماه را برای سرور گرفتاران و نیازمندان فراهم کنند.

وی ضمن تبریک روز پاسدار به پاسداران و سبزپوشان سپاه پاسداران گفت: روز چهارم ماه شعبان را به عنوان روز جانباز به همه جانبازان، همسران و فرزندان عزیزشان تبریک عرض می‌کنم. آنها کسانی هستند که از پا نایستادند تا ملت روی پای خود بایستند. کسانی که چشم دادند تا چشمان اما روی افق‌های روشن باز شود و سلامتی خود را دادند و چندین سال روی تخت خوابیده‌اند تا امت سلامت باشند. شهدای زنده، به وجودتان می‌بالیم و برای شما شفا و صبر و برای خانواده‌تان اجر می‌طلبیم.

حفاظت از محیط زیست باید به مطالبه عمومی تبدیل شود

خطیب این هفته نماز جمعه تهران گفت: منابع طبیعی و حفاظت از محیط زیست و دنبال کردن سیاست‌های کلی نظام باید به مطالبه عمومی تبدیل شود و مجموعه‌های جهادی به میدان بیایند. این همه گروه‌های جهادی و متخصص را فراخوان کنند تا برای حفاظت از محیط زیست و توسعه فضای سبز از آنها کمک بگیرند.

حجت الاسلام حاج علی اکبری با بیان اینکه حیات طیبه ما در گروی صیانت از محیط‌زیست و منابع طبیعی و ارج نهادن به این نعمت الهی است، افزود: امیدوار هستیم هزاران گروه جهادی در این راستا به میدان بیایند و دست به دست هم دهند و این واجب الهی به زمین مانده را به سرانجام برسانند. این بخش فرهنگ سازی می‌خواهد و فرهنگ عمومی باید به مدد بیاید.

وی بیان داشت: اقدامات الگو بخش و امیدوار کننده در سطح قوای سه‌گانه و نهادهای گوناگون در حال انجام است. اگر حفظ محیط زیست جزو واجبات است، صیانت از سرمایه اجتماعی و اعتماد مردم به حاکمیت و رضایت و دلبستگی و تقویت انگیزه برای مشارکت و حضور در صحنه‌ها از اوجب واجبات است.

خطیب نماز جمعه تهران افزود: دشمن امید و اعتماد اجتماعی ما را نشانه گرفته است و به نظر می‌رسد به لطف خدا اقدامات مسئولین، طلیعه انقلاب است. آنچه به نظر می‌رسد این است که در برخی نهادها و نظام اداری ما انقلاب رخ نداده است.

حفظ امید و رضایت مردم وظیفه مجموعه‌های خدمتگزار در کشور است

حجت الاسلام حاج علی اکبری تاکید کرد: حفظ امید، اعتماد و رضایت مردم وظیفه و مأموریت اول مجموعه‌های خدمتگزار در کشور است و نگهداری از سرمایه اجتماعی امت بسیار اهمیت دارد.

خطیب نماز جمعه تهران تصریح کرد: روش‌ها در برخی نهادها ربطی به فضا و ارزش‌های انقلاب اسلامی ندارد و زمانی نظام اداری ما هماهنگ با انقلاب اسلامی است که ملأ مشتاق باشند به ادارات مراجعه کنند نه اینکه زمان گیر بودن کارشان به نهاد و اداره‌ای غصه دار شوند. باید آنقدر فعال، با نشاط، متواضع، صمیمی، عالم، عاقل، با برنامه و منظم باشند که کار مردم در بخش‌های مختلف روان و تمیز انجام شود.

وی ادامه داد: شک نداریم هر نوع اصلاح فرهنگی، اخلاقی، اقتصادی، عدالتی و اجتماعی بخواهد در جامعه رخ دهد باید از دولت و نهادهای حاکمیتی شروع شود. ابتدا باید آنجاها اصلاح شود و نمی‌شود از مردم توقع داشت اما نهادها در این زمینه پیشگام نباشند لذا این رویکرد بسیار مبارک است و خدا را شاکر هستیم گرچه در بسیاری از بخش‌ها خیلی با تأخیر در حال انجام است.

خطیب نماز جمعه تهران خاطرنشان کرد: آزادسازی سواحل از همین قبیل اقدامات بود. کار خوب، به جا، قاطع و با همراهی همه قوا و پیشگامی دولت انجام شد و مشخص شد می‌توان این قانون‌های بر زمین مانده را اجرا کرد اما نیاز به برنامه، طرح، قاطعیت، صمیمیت و توکل به خدای متعال دارد و مردم هم همراهی می‌کنند. خدا را شکر این روحیه در حال شکل‌گیری است.

حجت الاسلام حاج علی اکبری با اشاره به اقدامات دستگاه قضا و حضور بدون تشریفات در بخش‌های گوناگون خصوصاً مبارزه با قاچاق کالا گفت: کاهش فاصله با مردم و حذف تشریفات و اقدامی که در حال شروع است و داریم به ضرب‌الاجل آن نزدیک می‌شویم یعنی موضوع ثبت مجوزها، از آن کارها است که اگر به خوبی انجام شود و درست از آب در بیاید بسیاری از مشکلات مردم خصوصاً در زمینه تولید برداشته می‌شود.

امضاهای طلایی و رانت خواری، ناشی از تشریفات اداری فسادآور است

وی اضافه کرد: اگر تشریفات فسادزا و امیدسوز که امضاهای طلایی و رانت خواری از آن خارج می‌شود، با همین قدرت و قاطعیت جمع شوند، مردم برای انجام فعالیت‌های خود نفس خواهند کشید.

خطیب نماز جمعه تهران با تاکید بر اینکه ۸ فرمان رئیس جمهور در زمینه خودرو از همین قبیل اقدامات است، اظهار داشت: ایشان خوب به میدان رفتند. وی ضهبت خودرو سازی در کشور درخواست عموم مردم و رهبر معظم انقلاب است. ان شاءالله با همان قاطعیت و یا همکاری همه از این میدان هم با سلامت بیرون خواهند آمد. البته توقع داریم همانطور که رئیس جمهور محترم با ۸ فرمان، تحول خودرو سازی در کشور را به دست گرفتند؛ نمی‌دانم با ۸ فرمان یا ۱۰ فرمان اصلاح وضعیت معیشتی مردم عزیز را به دست بگیرند.

حجت الاسلام حاج علی اکبری تاکید کرد: در این زمینه اقدامات کافی و جهادی انجام نشده است و خصوصاً در پایان سال در گوشه و کنار دست کسانی که با رفته، زندگی و معیشت مردم بازی می‌کنند دیده می‌شود. با قاطعیت دستگاه قضائی باید دست آنها قطع شود و شرایط عمومی برای زندگی مردم به لطف خداوند بهسازی شود.

وی با اشاره به بیانات حکیمانه رهبر انقلاب در روز مبعث ادامه داد: بیانات حکیمانه رهبر عالی قدر را در اوج فصاحت و بلاغت شنیدیم که حاوی نکته‌های بسیار مهم برای امروز و فردای ما و امروز و فردای جهان بود. به مناسبت مبعث پیامبر، درس بعثت امروز برای ما برافراشتن پرچم حکت، اخلاق، علم، عقلانیت و مهربانی در برابر جاهلیت مدرن است. انقلاب اسلامی درست در همین نقطه قرار گرفته است و با جهالتی که خبری از عقلانیت در آن نیست مواجه است.

رژیم مافیایی آمریکا قله، نماد و نمود جاهلیت مدرن است

خطیب نماز جمعه تهران بیان کرد: انقلاب اسلامی و ملت عزیز ما مسئولیت بزرگ برافراشتن پرچم رسالت الهی و رهایی خود از اختاپوس جاهلیت مدرن و نشان دادن راه به امت‌های عالم را بر عهده گرفته‌اند. جاهلیت مدرن درجاتی دارد اما یک حقیقت بیشتر ندارد و پایه آن خشم و شهوت است اما مدرن بودن آن این است که علم، هنر و تکنولوژی را نیز به استخدام گرفته است و با علم و فن جاهلیت دارد بیشتر خودش را نفوذ می‌دهد و با هنر و رسانه خود را بزک می‌کند و ما با یک جاهلیت بزک شده و شیک پوش مواجه هستیم.

حجت الاسلام علی اکبری اظهار کرد: در بین درجات این جاهلیت مدرن شکی نیست که رژیم مافیایی آمریکا قله، نماد و نمود این جاهلیت مدرن است و یک رژیم بحران ساز و بحران زیست است. به بحران و نسل کشی سرخ پوست‌ها شروع شده و جنایت علیه رنگین پوستان ادامه پیدا کرده و با شعله ور کردن جنگ‌های جهانی برای خود رزق ایجاد می‌کند و برای حفظ ساختار پلید خود یک مافیا در همه زمینه‌های فرهنگی، اقتصادی، رسانه‌ای، امنیتی و تسلیحاتی ایجاد کرده است.

وی اضافه کرد: سیاهه جنایات این رژیم مافیایی پلید و جاهل خودش جلدهای قطوری را تشکیل می‌دهد. تولید ده‌ها مکتب الحادی، برهنه گرایی و همجنس گرایی تا مافیای مواد مخدر و صنعت سودآور و نسل سوز هرج و مرج جنسی و سرمایه گذاری عظیم برای آتش افروزی از این دست اقدامات است. راه اندازی بیش از ۱۵۰ جنگ منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای و کشتن ده‌ها هزار نفر تا تأسیس مراکز پرورش جانیان و پرورش داعشیان و حمایت از بزرگترین تروریست زمانه یعنی رژیم صهیونیستی را رقم زده‌اند.

استاد کل تولید بحران‌های نیابتی، رژیم مافیایی و پلید آمریکا است

خطیب نماز جمعه تهران تاکید کرد: همه می‌دانند مقصر اصلی جنگ‌های منطقه و از بین رفتن زیرساخت منطقه آمریکا است. استاد کل تولید بحران‌های نیابتی رژیم مافیایی و پلید آمریکا است که چیزی جز فقر، بدبختی، نفرت و تبعیض برای خود به جا نگذاشتند و منفورترین رژیم در سطح جهان هستند.

حجت‌الاسلام حاج علی اکبری با اشاره به جنگ اخیر در اوکراین گفت: این وضعیت هم در پشت صحنه ماجراجویی‌های آمریکا قابل مشاهده است و اوکراین را نیز قربانی زیاده خواهی و حرص و ولع خود کردند. البته مواضع جمهوری اسلامی در این بخش بسیار روشن، حکیمانه و موافق با عزت و مصلحت است.

وی افزود: همه جا با جنگ مخالف هستیم و تمامیت ارزی کشورها را محترم می‌شماریم و با کشته شدن غیر نظامی‌ها مخالف هشتمی و موافق نابودی زیرساخت کشورها نیستیم. جمهوری اسلامی اعلام آمادگی کرده که به حل مسأله کمک کند. ریشه بحران را می‌شناسیم که نمایش تناقض‌های حکمرانی غرب و استعدادهای دوگانه آمریکایی است و نماد عینی ناکامی نظام جهانی در کنترل بحران‌ها است و باید فکر تازه‌ای کرد.

خطیب نماز جمعه تهران در پایان تصریح کرد: البته راه روشن است و راه مقاومت است و ملت عزیز ما از نصرت الهی بهره می‌گیرد و افول این رژیم مافیایی خبیث هم آغاز شده و نشانه‌های آن در حال دریافت است و امیدواریم با رهنمودهای رهبر عظیم و تقویت ایمان خود و گروه‌های مؤمن در سراسر عالم و تقویت نظام اسلامی و رسیدن به ایران قوی سلامت بمانیم و به سلامت جامعه جهانی و منطقه کمک کنیم.

افول رژیم مافیایی خبیث آمریکا آغاز شده است