غربی‌ها دست از زیاده‌خواهی بردارند/ توافق باید دائمی باشد

خبرگزاری مهر:

محمود عباس زاده مشکینی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره روند مذاکرات وین، اظهار داشت: تا چند روز پیش روند مذاکرات خوب بود و ما خواسته‌های اصلی خود را پیگیری کردیم.

وی بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران یکسری درخواست در مذاکرات داشت که مواضع ما با طرف مقابل به صورت شفاهی به یکدیگر نزدیک شده بود و اگر محقق می‌شد، بسیار منصفانه، قابل توجه و رضایت بخش بود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر با همین روند، مذاکرات ادامه پیدا می‌کرد ما می‌توانستیم به مرحله امضای توافق برسیم اما چند روز است که غربی‌ها به ویژه آمریکا ناسازگاری و شیطنت می‌کنند و جنگ روانی راه انداختند.

نماینده مردم مشکین‌شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما در مذاکرات چند مورد حل نشده داریم و هنوز تکلیف این مسائل مشخص نشده است که این موارد برای ما بسیار مهم است و باید تعیین تکلیف شود.

عباس زاده مشکینی تاکید کرد: توپ در میدان غربی هاست و اگر آنان به خواسته‌های ما توجه کنند، توافق همین امشب هم می‌تواند انجام شود. ما هنوز چند مورد اساسی داریم که باید شفاف شود و اکثراً درباره رفع تحریم هاست. اگر طرف غربی زیاده‌خواهی نکند و منصفانه برخورد کند، توافق شدنی است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای در واکنش به اخباری مبنی بر اینکه قرار است توافق ۶ ماهه منعقد شود، گفت: ترجیح ما آن است که توافق دائمی باشد و محدود و موقت نباشد.

https://dailies.ir/05/03/2022/%d8%ba%d8%b1%d8%a8%db%8c%d9%87%d8%a7-%d8%af%d8%b3%d8%aa-%d8%a7%d8%b2-%d8%b2%db%8c%d8%a7%d8%af%d9%87%d8%ae%d9%88%d8%a7%d9%87%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%b1%d9%86%d8%af-%d8%aa/