نقش آمریکا در جنگ اوکراین برای مردم تبیین شود

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر، سیدمحمد حسینی معاون رئیس‌جمهور در یادواره سرداران و ۱۹۲ شهید منطقه سولقان گفت: شهدا از جان خود گذشتند برای اینکه فرمان خدا و ولی خدا را اجابت کنند.

وی با اشاره به اتفاقات اخیر منطقه گفت: هر چه زمان می‌گذرد ما قدر شهدا را بیشتر می‌دانیم. شما می‌دانید در دوران دفاع مقدس غرب و بسیاری از کشورهای دنیا از صدام حمایت کردند و اگر این شهدا و رزمندگان نبودند معلوم نبود چه اتفاقی رخ می‌داد. این‌ها مسائلی است که باید تبیین و به نسل جدید منتقل شود.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور تأکید کرد: نباید خباثت و جنایات دشمن را فراموش کنیم، برخی‌ها می‌خواهند چهره دشمن را بزک کنند و آن‌ها را مدافع حقوق بشر نشان دهند و ما نباید بگذاریم واقعیت‌ها به‌ گونه دیگری روایت شود.

حسینی ادامه داد: همین اروپایی‌های مدعی حقوق بشر که علیه ما قطعنامه صادر می‌کنند، در گذشته با مردم کشورها در قاره‌های مختلف وحشیانه‌ترین رفتارها را داشته‌اند و اموال ملت‌ها را به غارت برده‌اند.

وی در ادامه با اشاره به بیانات رهبر انقلاب درباره حوادث اوکراین گفت: اینکه رهبر انقلاب به تقصیر آمریکا و غرب در ماجرای اوکراین اشاره می‌کنند واقعیتی است که مرور وقایع یکی دو دهه اخیر بر آن صحه می‌گذارد. اگر غربی‌ها طرفدار حقوق بشر بودند چرا زمانی که رژیم بعثی از بمب شیمیایی استفاده کرد و مرتب مردم بیگناه را به خاک و خون می‌کشیدند به جای اینکه جنایات صدام را محکوم کنند، از آن حمایت کردند!

معاون رئیس‌جمهور اضافه کرد: 7 سال است ائتلاف سعودی به کمک غرب و آمریکا در حال کشتار مردم یمن است ولی صدایی از مدعیان غربی حقوق بشر در نمی‌آید و از سویی یمن را هم تحریم می‌کنند. به بهانه حوادث 11 سپتامبر افغانستان را اشغال کردند و دست به جنایت زدند ولی حالا مدعی حقوق بشر شده‌اند!

حسینی تأکید کرد: به قول رهبر انقلاب، آمریکا نماد دوران جاهلیت مدرن است. مشابه همان جاهلیتی که در صدر اسلام وجود داشت، امروز هم از سوی آمریکا دیده می‌شود و ما باید درست این‌ها را بیان کنیم.

وی با اشاره به دیکتاتوری رسانه‌ای غرب، اضافه کرد: شما در جنگ اوکراین می‌بینید چقدر مطالب نادرست را به مردم دنیا تلقین کردند، این‌ها باید تبیین شود و سواد رسانه‌ای مردم بالا برود تا دیگر سردمداران غرب و پادوهای آنان نتوانند اشک تمساح بریزند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور تأکید کرد: آمریکای جنایتکار سردار و قهرمان ما را ناجوانمردانه ترور کرد ولی حالا ادعای دفاع از حقوق بشر را دارد. این‌ها باید برای مردم دنیا روشن شود.

حسینی گفت: ما باید یاد شهدا و فرهنگ شهدا، مقاومت و ایستادگی را زنده نگه داریم. آن‌هایی که می‌گفتند دنیای گفتمان هست و دیگر موشک به کار نمی‌آید باید حوادث امروز را ببینند. ما باید در همه حوزه‌ها قوی باشیم که دشمن جرئت نکند به کشور ما بد نگاه کند. رئیس‌جمهور هم برای همین شعار ایران قوی را مطرح کردند.

وی اظهار کرد: غربی‌ها تا دیروز شعار می‌دادند که ورزش از سیاست جداست، اما دیدید کاملا ورزش را در سیاست دخالت دادند! یا اینکه می‌بینید که می‌گویند مردم اوکراین مانند افغانستانی‌ها و یمنی‌ها نیستند و باید از آن‌ها حمایت کنیم و برخورد دوگانه غرب را بار دیگر دیدیم.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور تصریح کرد: یک عبرت دیگری که رهبر انقلاب هم به آن اشاره کردند، این است که این‌ها پشت دوستان خود را هم خالی می‌کنند و در ماجرای اوکراین برخلاف ادعایی که داشتند دیدیم که چگونه رفتار کردند. کسانی که هنوز دلداده و شیفته آمریکا و غرب هستند بدانند یک روزی تنها خواهند ماند. حتی این‌ها شاه مفلوک را هم که آن همه به غرب و آمریکا خدمت کرد را نپذیرفتند.

حسینی گفت: اتکای ما باید به مردم باشد و اگر ضعف‌ها و کاستی‌هایی بوده که متأسفانه در 8 سال دولت قبل شاهد این کاستی‌ها بودیم، باید جبران شود و دولت سیزدهم هم عزم خود را برای جبران این کاستی‌ها جزم کرده است.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: همه بخش‌ها باید بسیج تا مشکلات مردم برطرف شود و طی این مدت در این دولت مردمی و عدالت‌محور شما دیدید که رئیس‌جمهور چگونه برای حل مشکلات شب و روز تلاش می‌کند و در بخش‌های دیگر دولت هم کارهای خوبی صورت گرفته است تا کشور در ریل صحیحی قرار گیرد.

نقش آمریکا در جنگ اوکراین برای مردم تبیین شود