آمریکا اهداف شوم خود را با بحران‌سازی‌ها پیگیری می‌کند

خبرگزاری فارس :

 

علیرضا خجسته پور قائم مقام جامعه اسلامی مهندسین در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، با اشاره به بیانات رهبر انقلاب مبنی بر مافیایی بودن و بحران زیست بودن رژیم ایالات متحده آمریکا اظهار داشت: اگر هر قضاوت کننده منصفی به تاریخ سیاسی آمریکا رجوع کند، می بیند که آمریکایی‌ها همواره با ظاهری حق به جانب که خیلی مواقع در زیر لوای حقوق بشر بوده و مواقعی نیز بحث های هسته‌ای و تسلیحاتی را مطرح کرده‌اند به خودشان اجازه داده اند که در امور دیگر کشورها دخالت کنند و به نحوی که خودشان می‌پسندند تغییر بدهند.

وی افزود: ایران از سال‌ها قبل طعم شرارت‌های آمریکا را چشیده و شاید از آخرین اقدام تروریستی دولتمردان آمریکایی به شهادت رساندن سردار سلیمانی بوده است.

خجسته پور ضمن تاکید بر اینکه آمریکا در تاریخ ایران در برهه‌های مختلف این ظهور و بروز داشته و هر جا که توانسته از کودتای ۲۸ مرداد تا زمان پیروزی انقلاب و بعد از آن دشمنی‌های خود را بر همه ثابت کرده است، گفت: بعد از انقلاب نیز در جنگ تحمیلی و همچنین تحریم‌ها و مورد هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری ایرانی رد پای آمریکا را می‌بینیم.

قائم مقام جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه آمریکایی‌ها باید یک سوال مهم را پاسخ دهند و آن اینکه هزاران کیلومتر فراتر از مرزهای جغرافیایی خود در منطقه خاورمیانه و خلیج فارس چه اهدافی را دنبال می‌کنند، تصریح کرد: روسیه به اوکراین حمله کرد و ما طبق آنچه که رهبر انقلاب نیز تاکید کردند، جنگ و کشت و کشتار را در هر جای جهان محکوم می‌کنیم ولی دیدیم که همه بوق‌های جهان شروع به دمیدن بر این کردند که روسیه امری خطا مرتکب شده؛ ولی پاسخ نمی‌دهند که چرا و چگونه خودشان به عراق، افغانستان و یمن به بهانه‌های مختلف حمله کرده‌اند.

وی افزود: مشخص نیست که دولتمردان آمریکا چه زمانی می‌خواهند به این نتیجه برسند که بهتر است به امور داخلی خود بپردازند؛ چون آنها کشوری با هزاران مشکل دارند که از تمامی لحاظ در حال افول است و بهتر است که به مردم خود بپردازند نه اینکه هزاران کیلومتر فراتر از مرزهای جغرافیایی خود در خاورمیانه دنبال مطامع و اهداف پلید خود باشند.

خجسته‌پور تاکید کرد: اشاره رهبر انقلاب بر بحران زیست‌بودن آمریکا دقیقا به این امر اشاره دارد چون آمریکایی‌ها بحران‌هایی را در هزاران کیلومتر بعد از مرزهای خود ایجاد می‌کنند و در پشت پرده این بحران سازی‌ها، اهداف پلید اقتصادی و امنیتی خود را پیگیری می‌کنند.

قائم مقام جامعه اسلامی مهندسین تاکید کرد: امیدواریم که مسئولان سایر کشورها هم چشمان خود را بر رفتارهای سوء دولتمردان آمریکا باز کنند و نقشه‌های شوم آنها را بشناسند و در مقابل نقشه‌های آنان بایستند.


https://dailies.ir/06/03/2022/%d8%a2%d9%85%d8%b1%db%8c%da%a9%d8%a7-%d8%a7%d9%87%d8%af%d8%a7%d9%81-%d8%b4%d9%88%d9%85-%d8%ae%d9%88%d8%af-%d8%b1%d8%a7-%d8%a8%d8%a7-%d8%a8%d8%ad%d8%b1%d8%a7%d9%86%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c/