جایگاه وزارت دفاع در نیروهای مسلح سرمایه‌گذاری در ابرپروژه‌ها است

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌ وزارت دفاع،  سرتیپ محمدرضا قرایی آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در بازدید از بخش‌های مختلف شرکت صها (صنایع هواپیمایی ایران) از نزدیک توانمندی‌های سازمان صنایع هوایی در پشتیبانی از ناوگان هوایی نیروهای مسلح را مورد بررسی قرار داد.

وزیر دفاع در جمع مدیران ارشد سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع، با قدردانی از اقدامات صورت گرفته، بر نگاه راهبردی و حرکت در مسیر ماموریتِ پشتیبانی و تجهیز نیروهای مسلح تاکید کرد و گفت: جایگاه وزارت دفاع در مجموعه نیروهای مسلح، تولیدات راهبردی و سرمایه‌گذاری در ابرپروژه‌ها است که در صورت سرعت بخشیدن به فرآیند ایده تا محصول می‌تواند در حوزه افزایش توان رزم و بنیه دفاعی کشور تحول‌آفرین باشد.

سرتیپ آشتیانی با اشاره بر اهمیت تشخیص صحیح اولویت‌ها بر هوشمندی سازمان در استمرار حرکات رو به رشد در مسیر خوداتکایی دفاعی تاکید کرد.

وی، نگاه به شرایط آینده و آینده‌پژوهی را مبنای سیاستگذاری و برنامه‌ریزی سازمان دانست و گفت: هر مجموعه‌ای که بتواند با سلامت، اخلاص و نگاه راهبردی حرکت کند و به صورت اصولی دنبال تامین منافع ملی و منافع نظام باشد آن سازمان موفق خواهد بود در غیر اینصورت به بن بست خواهد رسید.

وزیر دفاع با قدردانی از اقدامات و روند رو به رشد صورت گرفته در صنایع هوایی، روند فعالیت‌های این سازمان را در مسیر رشد دانست و گفت: باید با نگاه به تجربیات گذشته و اعمال بازنگری‌های لازم، مسیر حرکت آتی سازمان صنایع هوایی در رسیدن به اهداف تعیین و مورد پایش قرار گیرد.

همچنین سرتیپ پاسدار سیدمهدی فرحی جانشین وزیر دفاع در این بازدید با اشاره به تلاش‌ها و جهش‌های خوبی که در سال‌های اخیر در سازمان صنایع هوایی اتفاق افتاده است با تاکید بر تحقیقات توسعه و جلب مشارکت حداکثری بخش خصوصی کشور از جمله ۲۸۰ شرکت فعال در حوزه صنعت هوایی، گفت: این موضوع می‌تواند بر رضایتمندی نیروهای مسلح در زمینه‌های کمیت، کیفیت، تنوع، قیمت و تحویل به موقع محصولات دفاعی اثرگذار  باشد.

در این مراسم، سرتیپ افشین خواجه‌فرد مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع، ‌گزارشی از فعالیت‌های این سازمان در حوزه‌های طراحی، ساخت، تولید، تعمیر و نگهداری انواع هواپیما، بالگرد، پهپاد، پیشرانه‌های هوایی و افق پیش روی این سازمان را ارائه کرد. جایگاه وزارت دفاع در نیروهای مسلح سرمایه‌گذاری در ابرپروژه‌ها است

https://dailybulletin.ir/08/12/2021/%d8%ac%d8%a7%db%8c%da%af%d8%a7%d9%87-%d9%88%d8%b2%d8%a7%d8%b1%d8%aa-%d8%af%d9%81%d8%a7%d8%b9-%d8%af%d8%b1-%d9%86%db%8c%d8%b1%d9%88%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%85%d8%b3%d9%84%d8%ad-%d8%b3%d8%b1%d9%85%d8%a7/