واکنش سخنگوی وزارت خارجه به سفر نخست وزیر رژیم اسرائیل به امارات

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و سخنگویی وزارت امورخارجه، خطیب زاده با یادآوری آرمان همیشگی و قطعی آزادی قدس شریف به عنوان قبله اول مسلمین جهان، گفت مردم منطقه اقدامات شرورانه وکینه توزانه رژیم صهیونیستی که علت العلل و ریشه اصلی مصائب منطقه است را از یاد نبرده ‌و مخالف روند عادی سازی با این رژیم باقی خواهند ماند. 

سخنگوی وزارت امورخارجه افزود: پذیرش نخست وزیر رژیم نامشروعی که مسبب، مبدا و عامل ناامنی و تنش و جنگ افروزی طی بیش از ۷۰ سال گذشته در جغرافیای کشورهای عربی و اسلامی است، در حافظه تاریخی ملت فلسطین، مردم منطقه و تمامی آزادیخواهان جهان، ثبت و ضبط می‌ماند.

خطیب زاده در پایان تاکید کرد: رژیم اشغالگر قدس دشمن اول جهان اسلام و کشورهای عربی بوده و هیچ اقدامی در مسیر عادی سازی نمی تواند آرمان بلند فلسطین را به محاق ببرد.

به گزارش ایرنا، نخست وزیر رژیم صهیونیستی که به امارات سفر کرده است، امروز دوشنبه درحالی با «محمد بن زاید آل نهیان» ولیعهد ابوظبی دیدار کرد که نیروهای اسرائیلی در تازه ترین جنایت خود، شب قبل،‌ یک جوان فلسطینی را در نابلس واقع در شمال غربی کرانه باختری به شهادت رساندند.

محمد بن زاید آل نهیان» ولیعهد ابوظبی که معاون فرماندهی نیروهای مسلح این کشور را نیز برعهده دارد، امروز پذیرای نفتالی بنت نخست وزیر رژیم صهیونیستی بود. 

او در این دیدار ابراز امیدواری کرد که سفر نخست وزیر رژیم اسرائیل در پیشبرد روابط همکاری به سوی گام‌های مثبت‌تر به نفع مردم «دو کشور» و کشورها و مردم منطقه باشد. 

این اظهارات طرف اماراتی در حالی است که رژیم جعلی صهیونیستی سیاست‌هایش برپایه اشغالگری، قتل، کشتار و تجاوزگری علیه ملت‌های منطقه بویژه ملت‌های عرب استوار است و جنایات آن علیه مردم مظلوم فلسطین همچنان ادامه دارد و این رژیم در تازه ترین جنایت خود شامگاه یکشنبه یک جوان فلسطینی را در نابلس به قتل رساند.
 

واکنش سخنگوی وزارت خارجه به سفر نخست وزیر رژیم اسرائیل به امارات