تهران و برلین می‌توانند همکاری‌های مفیدی را در روابط دوجانبه رقم بزنند

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در این پیام خطاب به اولاف شولتس صدراعظم جمهوری فدرال آلمان اظهار کرد: انتصاب جناب‌عالی به عنوان صدراعظم جمهوری فدرال آلمان را صمیمانه تبریک می‌گویم.

رییس جمهور افزود: مناسبات تاریخی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فدرال آلمان با قدمت بالغ بر ۱۵۰ سال و مبتنی بر ظرفیت‌های بزرگ و متنوع، میراث ارزشمندی را برای توسعه بیش از پیش روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دو ملت متمدن در اختیار قرار داده است.

وی تاکید کرد: معتقدم با بهره‌گیری از این فرصت، دو کشور می‌توانند در فضایی مبتنی بر احترام و منافع متقابل، همکاری‌های مفید و ارزشمندی را در روابط دوجانبه رقم بزنند.

آیت الله رییسی با بیان اینکه جهان امروز ما در سطوح بین‌المللی و منطقه‌ای با چالش‌های مهمی روبرو است، گفت: پرداختن موفقیت‌آمیز به چالش‌ها، نیازمند درک مسئولیت مشترک بین‌المللی و تشریک مساعی در اقداماتی است که بتواند صلح، ثبات و رفاه را برای آحاد مردم جهان در بر داشته باشد. اینجانب آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای گسترش تعاملات در این مسیر را اعلام می‌دارم.

رییس جمهور در این پیام اظهار داشت: با تاکید بر عزم جمهوری اسلامی ایران برای تعامل حداکثری با تمامی کشورهای جهان به ویژه جمهوری فدرال آلمان، امیدوارم مناسبات دو کشور در دوره مسئولیت جناب‌عالی بیش از گذشته گسترش یابد.

رییسی افزود: از خداوند متعال، سلامتی و موفقیت آن‌جناب، اعضای محترم دولت جدید جمهوری فدرال آلمان و بهروزی مردم آن کشور را مسالت دارم.

تهران و برلین می‌توانند همکاری‌های مفیدی را در روابط دوجانبه رقم بزنند