عادی‌سازی عادی نمی‌شود

خبرگزاری ایرنا :

نخست‌وزیر رژیم اشغال‌گر قدس برای نخستین بار در تاریخ ننگین این رژیم به امارات سفر و با مقام‌های این کشور دیدار و گفت وگو کرد. به جز چند عکس، متنی از مذاکرات دوجانبه منتشر نشده است اما موضوعات اصلی گفت وگوها، توسعه‌ مناسبات اقتصادی و مساله‌ ایران اعلام شده است.

جالب اینجا است که هنوز مهر خروج گذرنامه‌های دیپلماتیک اماراتی‌ها بابت دیدار با مقام های جمهوری اسلامی ایران خشک نشده است که به راحتی به خودشان اجازه می‌دهند با دشمن اصلی کشورهای منطقه و جمهوری اسلامی در مورد ایران بنشینند و گفت وگو کنند. البته شاید از کسانی که بر حق برادران خونی مسلمان خود در فلسطین اشغالی، برای خشنودی کشورهای غربی و دوردست، چشم می‌پوشند، نباید انتظار داشت که متوجه این اشتباه راهبردی بشوند.

امارات متحده در مورد کشور قدرتمند همسایه‌اش ایران چه خیالی کرده است؟ هرگز عادی‌سازی، برای مردم منطقه عادی نخواهد شد و آن‌ها بر مبنای قواعد الهی، روزی پاسخ این خیانت را خواهند داد اما اینکه با دشمن نخست کشور ایران در مورد کشور ایران صحبت کرده باشند (حتی اگر این صحبت‌ها، امنیتی نبوده و درباره‌ موضوعات اقتصادی یا فرهنگی یا حتی در مورد خاطرات سفر مقامات به مناطق تفریحی ایران باشد)، این یک اشتباه بزرگ استراتژیک و یک اقدام امنیتی معنادار تلقی می‌شود و این خطای راهبردی در چارچوب مناسبات امنیتی دو کشور مورد محاسبه قرار خواهد گرفت.

اگر دیگران، اشتباهی هرچند کوچک در مورد ایران انجام بدهند، شاید مشمول صبر استراتژیک ایران قرار بگیرند، اما امارات هیچ وجهی در این قاعده نخواهد داشت و شریک اصلی همه‌ تهدیدات رژیم کودک‌کش خواهد بود.

جمهوری اسلامی، سیاست اعتماد به همسایگان را دنبال می‌کند و همکاری و توسعه‌ روابط اقتصادی با کشورهای منطقه، بر مبنای دوستی و برادری، از اولویت‌های سیاست خارجی دولت سیزدهم است.

ایران، نسبت به امنیت کشورهای منطقه متعهد است، دولت‌های منطقه نیز باید نسبت به مسائل امنیتی مشترک، هشیار و متعهدانه برخورد کنند.

شاید مقامات اماراتی، باید اطلاعات بیشتری در خصوص امنیت بین‌الملل کسب کنند شاید هم عقلایی به آن‌ها مشورت بدهند در هر صورت امارات باید از این اتفاق دوری کند عذر تقصیر بخواهد و توضیح بدهد چرا با دشمن ملت ایران که هر روز یاوه‌ جدیدی علیه امنیت ملی ایران سر می‌دهد، در مورد ما مذاکره کرده است.

کارشناس امور بین الملل

عادی‌سازی عادی نمی‌شود