شفافیت در تصمیمات از نان شب برای ارکان حاکمیت لازم و واجب است

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا،  سیدغنی نظری خانقاه روز چهارشنبه در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در شرایط حساس اجتماعی و تاریخی قرار گرفته‌ایم .فشار اقتصادی، تورم همه را به ستوه آورده و همواره شاهد اعتراضات صنفی گوناگون در مقابل مجلس هستیم ، ما باید صدای ملت باشیم  زیرا اینجا خانه ملت است.

وی با بیان اینکه دولت و مجلس با تدبیر و عمل گرایی به وظیفه خود عمل کنند، عنوان کرد: نیاز است در مسیر مذاکرات عزت‌مندانه ،نتیجه محور و واقع بینانه به رفع تحریم‌ها اقدام کنیم. دیپلماسی اقتصادی و ضرورت توجه به بازارهای همسایگان در راس برنامه‌های وزارت امور خارجه باشد.

نماینده مردم خلخال و کوثر ادامه داد: مردم به دلیل  سو مدیریت با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند و هم اکنون زمان آن رسیده است  که مسیر تبعیض، دامادسالاری و جناح بازی، جای خود را به  عدالت، شایسته‌سالاری، شفافیت در تخصیص فرصت‌ها و امکانات دهد.

وی عنوان کرد: رتبه ۲۶ استان اردبیل در بودجه قابل قبول نیست. مگر نه این است که سفرهای استانی دولت در راستای شناخت مشکلات انجام پذیرد؛ اما در نهایت تعجب و تاسف با همه سفرها و بازدید ها بودجه استان اردبیل در انتها قرار گرفته است و این مسئله مورد رضایت و تایید نمایندگان استان نیست.

نظری همچنین با اشاره به تصویب لایحه رتبه بندی معلمان اظهار داشت: از دولت خواستار افزایش اعتبارات این لایحه که باعث ایجاد رضایتمندی در بین معلمان این قشر شریف و آینده‌ساز کشور هستم.

وی طرح ساماندهی کارکنان دولت را از افتخارات مجلس دانست و عنوان کرد: قاطبه نمایندگان از حامیان طرح ساماندهی کارکنان دولت هستند، اما خبرهای تلخی از گوشه و کنار دستگاه های اجرایی و بانک‌ها به گوش می‌رسد، برخی دستگاه‌ها به دنبال تغییر عناوین قراردادها در راستای دورزدن این طرح هستند.

وی تاکید کرد:  بی توجهی مسوولین به شهرستان های خلخال و کوثر ادامه دارد و نخبگان این شهرستان که هم در سطح ملی و هم در سطح استانی، مورد بی‌مهری قرار گرفته‌اند. دولت جدید به این نخبگان در حوزه های مدیریتی و اجرایی توجه و اهتمام جدی کند.

نماینده خلخال و کوثر در مجلس ادامه داد: تونل الماس ،جاده کلور – درام ، پایاب سد گیوی،جاده ۱۳ کیلومتری  هشجین سرچم خلخال ،سد شهید عمران پستی در شهر هشجین، تسریع در آسفالت راه های روستایی، حل مشکل آب شرب و اینترنت روستاها و اتمام سدهای معیشتی از اهم مشکلاتی است که نیازمند اقدام جدی  در تخصیص و تامین اعتبار هستند. از آقای میرکاظمی درخواست می‌کنم؛ نسبت به اختصاص مبلغ ۵۰ میلیارد برای تملک اراضی پشت سدگیوی را که در سفر اخیر ریاست جمهوری وعده داده اند ،اقدام کنند.

وی همچنین تصریح کرد: از دولت جدید به خصوص استاندار تقاضا دارم نگاه مهربانانه به جنوب استان داشته باشند و از ظرفیت‌های انسانی این منطقه استفاده کنند .  همچنین وزارت نیرو در خصوص تخصیص آب سدهای مطالعه شده در خلخال و کوثر به خصوص سد مجره،زاویه کرد،زرج آباد، نیاخرم و سنگ آباد تسریع داشته باشند و تکمیل سریع فاضلاب شهر خلخال و تصفیه آب گیوی را در اولویت قرار دهند.

نظری خانقاه همچنین اظهار داشت:  لازم به ذکر است که سنجش کارآمدی دولت جدید از نظر افکار عمومی در کنترل تورم، ایجاد فضای مناسب کسب و کار همچنین میزان موفقیت در حوزه بورس است که متاسفانه سرمایه اندک مردم امیدوار به آینده نابود شده است.

شفافیت در تصمیمات از نان شب برای ارکان حاکمیت لازم و واجب است