نماینده مجلس: دولت سیزدهم امتیازهای برجام نافرجام را پس بگیرد

خبرگزاری ایرنا :

 به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، عبدالعلی رحیمی مظفری  روز چهارشنبه در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس اظهار داشت: از سفرها و دیدارهای مردمی رئیس جمهور تشکر می کنم.

وی ادامه داد: ما رییس جمهور مجازی و از راه دور و پشت شیشه های دودی دوره گذشته را خوب یادمان هست و فراموش نمی‌کنیم آرامش روانی بر عدم توجه کافی به واکسیناسیون وجود نداشت و از دولت بابت تلاش هایش در واکسیناسیون عمومی تشکر می کنیم.

مظفری عنوان کرد: از رییس جمهور تقاضا داریم آرامش به بازار بورس برگردانده شود. قیمت ها و تفاوت قیمت ها از این کوچه به آن کوچه و عدم نظارت کافی بر بازار بیداد می کند. حال مردم‌مان خوب نیست و مردم به ویژه اقشار انقلابی بیش از این از دولت انتظار دارند.

عضو هیات رییسه کمیسیون انرژی مجلس همچنین تصریح کرد: از دولت انقلابی می خواهیم سیاست انفعالی دولت پیشین که وزارت خارجه را صرفا یک وزارت سیاسی خارجی بود تغییر جدی داده و رایزن های اقتصادی قوی، عملیاتی، جهادی و کارآمد به کار گیرد.

وی ادامه داد: همچنین امتیازهای برده شده برجام نافرجام که خسارت محض که برد- برد را به دشمن داده است پس بگیرد یا با استدلال قوی، مهر بطلان همیشگی بر برجام بزند تا تکلیف ملت ایران بر روابط خارجی نسبت به این مکتوبه ای که تاکنون دستاوردی نداشته روشن شود.

عضو هیات رییسه کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه در آستانه ۲۶ آذرماه روز حمل و نقل و رانندگان هستیم، تصریح کرد: از مسوولان می‌خواهیم به مطالبات و مشکلات این قشر توجه جدی کنند. سال گذشته مطرح کردم که مظلوم‌ترین قشری که بابت کوچک‌ترین تخلف جریمه می‌شوند این افراد هستند و باید با مسوولان نیز این گونه برخورد شود و اگر تخلفی کردند برخورد شود. البته مانند رانندگان اگر مسوولیت خود را تحویل دیگری می دهند هنگام تحویل کرسی گواهی عدم خلاف در دوره مسوولیت بگیرند تا بدانند مسوول یعنی پاسخگو.

وی با بیان اینکه احساس می شود خودروی ملی به خودروی میلی تبدیل شده است، اظهار داشت: اگر خودروی ملی افتخار است و صیانت می خواهد بنزین تولید ملی و تولیدکنندگان آن هم در پالایشگاه ستاره خلیج فارس که افتخارش بیش از خودروسازان داخلی بوده نیز افتخار هستند و صیانت می خواهند؛ اگر خودرو تولید ملی است بنزین و جان و سلامت مردم هم تولید ملی است و اگر نمی توانید بیش از این با خودروهای بی کیفیت و گران قیمت، سرمایه های ملی و انسانی ما را در جاده ها نسوزانید.

مظفری در تذکری خطاب به دولت تصریح کرد: در حفظ سلامت و جان مردم انحصار نکنند و ظرفیت های رشته پزشکی باید توسعه کمی و کیفی داشته باشد. چه ایرادی دارد پزشک عمومی نیز مانند فوق لیسانس یا دکترای مهندسی اگر کیفیت کار ندارد و بیمار را راضی نمی کرد به شغل آزاد مشغول شود؟ چرا مردم باید در صف های سه ماهه پزشکان متخصص باشند، این چه ظلمی است؟

نماینده مردم سروستان، کوار و خرامه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فریاد مردم حوزه انتخابیه برای آب بلند است، گفت: کارهای خوبی انجام شده اما کافی نیست و دشت کوار تشنه و دشت سروستان نفت خیز سال ها است منتظر معامله پایاپای پساب نه آب در مقابل نفت است؛ کوار کویر شد.

وی با بیان اینکه چاه کشاورزی را پر می کنیم اما جایگزینی به کشاورز نمی دهیم، تصریح کرد: دامداران دام های باردار خود را می کشند؛ اجازه دهید آنها هم مانند صنعت گران هم دام هایشان را صادر کنند؛ به کسانی که وام صندوق توسعه ملی می دهیم اجازه صادرات دادیم و هر کس از جیبش برای این مردم خرج کرد تاوان بیشتری را داد؛ این چه بی عدالتی است.

مظفری با بیان اینکه کشاورزان و  دامداران سالم ترین مولد ما هستند؛ اظهار داشت: امنیت غذایی کشور را به خطر نیاندازید. از وزارت راه به صورت جدی می خواهیم جاده های مرگ حوزه انتخابیه را دریابد. همچنین  از همه ۷۷ خانوار داغداری که طی یک سال گذشته یا فرهنگ سازی نکردیم یا خودروی مناسب ندادیم یا جاده مناسب نساختیم و مرگ عزیزانشان داغدارشان کرد عذرخواهی می کنم و به آنها تسلیت گفته و ابراز همدردی می کنم.

وی در پایان اظهار داشت: شفاف سازی باید در همه ابعاد و ارکان باشد؛ مملکت با سخنرانی صرفا کسانی که دنبال فالووهای فضای مجازی هستند مدیریت نمی شود البته دست کارشناسان سخنور که راهکار و راه حل می دهند را می بوسیم و قدردانی می کنیم.

نماینده مجلس: دولت سیزدهم امتیازهای برجام نافرجام را پس بگیرد