ترور حاج قاسم را نه می‌بخشیم و نه فراموش می‌کنیم

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حمیدرضا مقدم‌فر روز شنبه در نشست خبری دبیر ستاد مردمی دومین سالگرد بزرگداشت شهید حاج قاسم سلیمانی، با تسلیت شهادت حضرت زهرا (س) آن حضرت را رسانه‌ای قوی برای پژواک مظلومیت همه اعصار و برجسته‌ترین مدافع حرم و حریم اسلام و ولایت علوی معرفی کرد و گفت سردار سلیمانی هم از عاشقان حضرت زهرا (س) و مدافع حرم بود.  شهید سلیمانی از ایام نوجوانی و جوانی و پس از پیروزی انقلاب اسلامی و دوران جنگ تحمیلی و از حرم و حریم ایران اسلامی دفاع کرد و کل ایران را حرم می‌دانست.

دبیر ستاد مردمی دومین سالگرد بزرگداشت حاج قاسم سلیمانی افزود: شهید سلیمانی معتقد بود اگر حریم ایران اسلامی آسیب ببیند همه حرم‌های مقدس آسیب خواهند دید و اجازه نداد صدام و حامیان شرقی و غربی او حتی  تا یک وجب از خاک ایران اسلامی را به یغما ببرند.

مقدم فر ادامه داد: سردار سلیمانی بعد از جنگ هم لباس جهاد شهادت را از تن بیرون نکرد و هر جا عرصه خدمت خلق بود حاج‌قاسم حضور داشت و در حوزه‌های مختلف چه در داخل کشور و چه در فراتر از مرزها، امنیت آفرینی کرد.

وی، خاطرنشان کرد:حاج قاسم ترجمان جمله زیبای حضرت امام (ره) ‌ بود که فرمودند ما شریک غم همه مظلومان جهان و پشتیبان آنها هستیم و این کلام امام (ره) را در عرصه مقاومت تحقق عملی بخشید و در این عرصه چنان پرقدرت ظاهر شد که برای نخستین بار طعم شکست را به رژیم کودک‌کش صهیونیستی و طعم پیروزی را به جبهه مظلوم مقاومت چشاند.

دبیر ستاد مردمی دومین سالگرد بزرگداشت حاج قاسم سلیمانی با بیان اینکه امروز همه حاج قاسم را به عنوان قهرمان ملی و قهرمان امت اسلام می‌شناسند، تصریح کرد: حاج قاسم قهرمان برای پیروزی‌ بود و پیروزی‌های پی در پی که در جبهه مقاومت رقم زد او را به قهرمانی همیشه پیروز تبدیل کرد.

مقدم فر، با بیان اینکه حاج قاسم سلیمانی اسطوره آزادیخواهی و عدالتخواهی بود و آزادی را برای همگان می‌خواست، ادامه داد: در آرمان حاج‌قاسم آزادی شیعه بر اهل سنت و آزادی اهل سنت بر ایزدی‌ها و مسیحیان ترجیح نداشت و برای آزادی همه مجاهدت می‌کرد. در آرمان حاج قاسم آزادی همه انسان‌ها و اینکه زیر یوغ استعمار و استکبار و ظلم مستکبران و صهیونیست‌ها نروند، آرمان و هدفی بزرگ و متعالی بود.

سردار سلیمانی نماد انسان تراز انقلاب اسلامی است

وی، با بیان اینکه حاج قاسم نماد انسان تراز انقلاب اسلامی است، گفت: سردار سلیمانی نشان داد انقلاب اسلامی برای خلق انسان‌های والامقام ظرفیت‌های بسیاری دارد و مکتبی که بتواند انسان‌هایی چون حاج قاسم را تربیت کند حتما متعالی و موفق و الگو است.

دبیر ستاد مردمی دومین سالگرد بزرگداشت حاج قاسم سلیمانی اضافه کرد: حاج قاسم در مکتب انقلاب اسلامی پرورش یافت و تبدیل به اسطوره جهانی شد و امروز افتخار به حاج‌قاسم، افتخار به انقلاب اسلامی و ادای احترام به وی در واقع ادای احترام به عظمت انقلاب اسلامی به عنوان مکتبی انسان‌پرور است.

مقدم فر خاطرنشان کرد: حاج قاسم در قالب‌های تنگ جناح‌های سیاسی نمی‌گنجید و چهره‌ای سیاسی بود که سیاست‌ زده نشد و برای همین در مراسم تشییع پیکر مطهر او و همراهانش دست‌های همه ملت با هر نوع سلیقه و گرایش زیر تابوت او به هم گره خوردند.

وی عنوان کرد: هر کس می‌خواهد انقلاب اسلامی و الگوی واقعی یک انقلاب صحیح و با عظمت را ببیند و ولایت‌مداری و تبعیت از ولایت را درک کند باید حاج قاسم را به عنوان یک الگو ببیند.

دبیر ستاد مردمی دومین سالگرد بزرگداشت حاج قاسم سلیمانی با اشاره به تعبیر رهبر معظم انقلاب، گفت:‌ حاج‌قاسم یک مکتب و مدرسه درس‌آموز است و مکتب آن است که از درون آرمان‌ها، عقاید، ارزش‌ها و تفکرات منسجم و هماهنگ آن بتوان یک الگو و اسوه پرورش داد.

سردار سلیمانی کاشف‌الکرب انقلاب اسلامی و شخصیتی بن بست شکن بود

مقدم فر گفت: حاج قاسم کاشف‌الکرب انقلاب اسلامی و شخصیتی بن بست شکن بود که هیچ مانعی را برابر خود نمی‌دید و به همه ‌آموخت که اسیر موانع و ناهمواری‌ها نشوند و برای حرکت به سوی پیروزی منتظر امکانات و تجهیزات نمانند و دل به نصرت الهی بسپارند.

دبیر ستاد مردمی دومین سالگرد بزرگداشت حاج قاسم سلیمانی خاطرنشان کرد: حاج‌قاسم خادم ملت و دلداده خدا بود و مرعوب دشمن نمی‌شد و فریب دشمن را نمی‌خورد و برعکس دشمن از او و نام و تصویرش همواره در هراس بوده و هست.

وی یادآور شد: او در دوران حیات دنیوی خود و هم پس از شهادتش استکبار را رسوا کرد و در زمان حیاتش پروژه‌ها و طرح‌های استکبار جهانی و صهیونیست‌ها و آمریکا همچون طرح خاورمیانه بزرگ را نابود کرد.

مقدم فر یادآور شد: قرار بود رژیم صهیونیستی براساس طرح خاورمیانه بزرگ به ژاندارم منطقه تبدیل شود و همه منطقه را تصاحب کند، اما با اقدامات حاج‌قاسم و فرماندهی و هدایت او، این رژیم کودک‌کش به دنبال آن رفت تا دور خود دیوار بکشد تا آسیب نبیند.

دبیر ستاد مردمی دومین سالگرد بزرگداشت حاج قاسم سلیمانی خاطرنشان کرد: بعد از شهادت حاج‌قاسم هم یکی از اولین ثمرات خون آن شهید بزرگواری رسوایی آمریکای جنایتکار بود و کسانی که فریبکارانه خود را مدافع حقوق بشر و ضد تروریست معرفی می‌کردند با اقدام احمقانه رییس جمهور آمریکا برای دستور ترور حاج‌قاسم رسوا شدند.

وی افزود: ترور حاج‌قاسم نشان داد که دولت آمریکا یک دولت تروریستی و حامی ترویست است و نظام سلطه را رسوا کرد و سناریویی که آمریکایی‌ها برای پایان دادن به مقاومت طراحی کردند به برکت خون حاج قاسم ناکام ماند.

مقدم فر گفت: امروز سرعت مقاومت در منطقه، در عراق و سوریه و افغانستان و یمن بیش از گذشته شده است و طرح‌های آمریکایی یک به یک شکست خورده‌اند.

سردار سلیمانی نامیرا و مانا هست و خواهد بود

دبیر ستاد مردمی دومین سالگرد بزرگداشت حاج قاسم سلیمانی گفت: حاج‌قاسم همچنان زنده است و هنوز بعد از شهادت نیز جبهه مقاومت از ثمرات خون او و مکتب حاج‌قاسم هویت پیدا کرده و حاج‌قاسم نامیرا و مانا هست و خواهد بود.

وی، یکی دیگر از ویژگی‌های حاج‌قاسم سلیمانی را مردمی بودن او عنوان کرد و گفت: روح و جان حاج‌قاسم در خدمت مردم بود و مردم هم به حاج‌قاسم عشق می‌ورزند و به درستی به او صفت سردار دل‌ها داده‌اند.

مقدم فر خاطرنشان کرد: در تمام نظرسنجی‌های داخلی و خارجی که زمان حیات حاج‌قاسم و بعد از شهادت او انجام شد، بعد از مقام معظم رهبری محبوب‌ترین شخصیت بود و بعد از شهادت هم مردم در بدرقه او صحنه‌های ماندگاری از عشق‌ورزی را به نمایش گذاشتند.

وی یادآور شد: امروز می‌بینیم که هر روز نورانیت حاج‌قاسم آشکارتر می‌شود و با آنکه وصیت کرده بود مزار ساده‌ای داشته باشد و روی سنگ قبر او عنوان سرباز حک شود، می‌بینیم که روزانه صدها نفر از داخل و خارج به زیارت این شهادت والامقام می‌روند.

حاج‌قاسم الگویی دست‌یافتنی است

مقدم فر از حاج‌قاسم به عنوان الگویی دست‌یافتنی یاد کرد و گفت:‌ سردار سلیمانی مسیر تکامل و تعالی را به صورت تدریجی طی کرد و برای همین برای همه سنین و اقشار مردمی می‌تواند الگو باشد.

دبیر ستاد مردمی دومین سالگرد بزرگداشت حاج قاسم سلیمانی ادامه داد: ‌این ظرفیت در انقلاب اسلامی و ملت ما و جبهه مقاومت هست که حاج‌قاسم‌های زیادی تربیت شوند و می‌توان از مکتب حاج‌قاسم درس‌های فراوانی آموخت.

وی،  درباره انتقام از عاملان ترور حاج قاسم سلیمانی، گفت: روح انتقام از خون حاج قاسم هنوز زنده است همانطور که حاج قاسم زنده است. مسلمانان و همه آزادیخواهان جهان نه ترور شهید سردار سلیمانی را می‌بخشند و نه فراموش می‌کنند.

دبیر ستاد مردمی دومین سالگرد بزرگداشت حاج قاسم سلیمانی با بیان اینکه انتقام سخت از عاملان ترور سردار سلیمانی در سطح راهبردی قطعی است، افزود: انتقام از عاملان ترور حاج قاسم با خروج مفتضحانه و فرار ذلیلانه آمریکا از افغانستان و عراق آغاز شده است و آمریکایی‌ها مجبور هستند چه با زبان و  چه زور به‌طور کامل منطقه را ترک کنند.

مقدم فر افزود: آمریکایی‌ها نتوانستند حتی یک فرار آبرومندانه از افغانستان داشته باشند و در عراق هم تتمه نیروهایشان باقی مانده است و اگر می‌خواهند از عراق و کل منطقه مثل افغانستان مفتضحانه فرار نکنند و خارج نشوند، خودشان دست به کار شوند و کل منطقه را ترک کنند که این انتقام راهبردی ما است.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها ذوق کردند با حمله به عین الاسد کار تمام شده، تاکید کرد: عاملان ترور شهید سلیمانی بدانند تا ابد خواب آسوده نخواهند داشت و انتقام از قاتلان شهید سلیمانی نه فقط در ایران بلکه برای علاقمندان او در جهان یک انگیزه بزرگ است و به عاملان این جنایت حق می‌دهیم از نام و تصویر حاج قاسم هم بترسند.

مقدم فر در پاسخ به سوالی درباره پیگیری حقوقی پرونده ترور شهید سلیمانی و فرماندهان جبهه مقاومت، گفت: کارهای زیادی توسط دستگاه قضایی ایران و عراق صورت گرفته و تلاش شده است علاوه بر جمع آوری مدرک علیه ترامپ به عنوان کسی که دستور ترور صادر کرده،  اسناد مربوط به عوامل و تروریست‌ها در حوزه‌های سیاسی و امنیتی و نظامی از آمریکایی‌ها تا عناصر دیگر کشورها جمع آوری شود.

وی ادامه داد: در فعالیت‌های حقوقی و قضایی در سطح بین الملل پیگیری‌های انجام شده است و در ایران قوه قضاییه شعبه ای خاص ایجاد و دادگاه برگزار کرده که منتظر رای آن هستیم و هنوز نتیجه نهایی نگرفته‌ایم اما دادگاه افکار عمومی جهان تشکیل و حکم و آن هم صادر شده است.

دبیر ستاد مردمی دومین سالگرد بزرگداشت حاج قاسم سلیمانی تصریح کرد: دادگاه افکارعمومی شخص تروریست ترامپ و دولت تروریستی آمریکا را محکوم کرده و آنها را جنایتکار می‌داند.

بزرگداشت حاج قاسم سلیمانی ۱۳ دی در مصلای تهران برگزار می‌شود

دبیر ستاد مردمی دومین سالگرد بزرگداشت حاج قاسم سلیمانی در تشریح برنامه‌های این ستاد، گفت: آیین بزرگداشت شهادت حاج قاسم سلیمانی سیزدهم دی ماه در مصلای تهران با حضور آحاد مردم، شخصیت‌های سیاسی و فرهنگی کشور و شخصیت‌های مقاومت از برخی کشورها برگزار می‌شود.

مقدم فر افزود: همچنین شانزدهم دی همزمان با سالروز تشییع پیکر حاج قاسم سلیمانی و شهادت صدیقه طاهره در فاطمیه دوم، پیکر مطهر ۱۵۰ شهید مفقودالاثر در تهران مشایعت می‌شود.

وی با بیان اینکه در حرم امام رضا(ع) نیز مراسم دیگری با حضور فرمانده سپاه قدس برگزار می شود، افزود: همچنین در مساجد، حسینیه‌ها و مصلی‌ها مراسم‌هایی در شهرها و استان‌های دیگر هم برگزار می‌شود. حتی در برخی منازل نیز مراسم‌هایی برای بزرگداشت حاج قاسم برگزار می شود.

ادامه دارد…

ترور حاج قاسم را نه می‌بخشیم و نه فراموش می‌کنیم