بازی مضحک صهیونیست‌ها و غرب برای باج‌گیری

خبرگزاری ایرنا :

جنجال و فضاسازی‌ کاذب برای تکمیل پروژه باج‌خواهی غرب از جمهوری اسلامی در حالی با بازی یانکی‌ها، صهیونیست‌ها و فرانسوی‌ها در قالب یک عملیات روانی بلافاصله پس از پایان نسبتاً موفقیت‌آمیز و منصفانه دور هفتم مذاکرات وین آغاز شد که هم‌اکنون در آستانه مذاکرات دور هشتم، این تقلاها و تحرکات هر روز تشدید می‌شود.

در همین راستا، نفتالی بنت نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در جدیدترین واکنش خود به مذاکرات، ایران را تهدیدی مستقیم علیه بقای رژیم اشغالگر دانسته و گفته است با این تهدید مقابله می‌کند.

از سوی دیگر ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه می‌گوید: ایران توانایی هسته‌ای خود را به شدت افزایش داده است؛ توانایی‌ای که به این کشور امکان تولید بمب اتم را می‌دهد بنابراین برنامه هسته‌ای ایران تهدیدی برای آینده اسرائیل که اروپا و آمریکا وظیفه مراقبت از آن را دارند، محسوب می‌شود.

جیک سولیوان مشاور امنیت ملی آمریکا نیز در مورد اختلاف‌نظر تل‌آویو با واشنگتن در مورد توافق با ایران اظهار می‌کند: دوستان حتی بهترین دوستان هم می‌توانند دیدگاه‌های مختلفی داشته باشند. ما در مورد مسائل زیادی باهم موافق هستیم، اما خب در برخی موارد نیز اختلاف‌نظر داریم.

در همین حال وزیر جنگ رژیم اشغالگر قدس و رئیس سازمان جاسوسی این رژیم نیز راهی آمریکا شده‌اند. هدف از سفر آنها به واشنگتن بررسی تشکیل جبهه واحد آمریکایی ـ اسرائیلی ـ سعودی علیه برنامه هسته‌ای ایران است. مذاکرات آنها پاسخ فرانسه، اسرائیل و سعودی به برنامه کنونی دولت آمریکا درباره احتمال بازگشت به توافق برجام را مشخص می‌کند. این پاسخ تاثیری اساسی بر دور بعد مذاکرات لغو تحریم‌ها علیه ایران خواهد داشت.

حالا که پاریس تشکیل جبهه واحد با اسرائیل و سعودی برای مقابله با سیاست‌های ناچار «ژوزف بایدن» را پیش می‌برد، مرحله بعد تصمیم‌گیری در مورد تشدید تهدید به توسل به اقدام نظامی علیه برنامه هسته‌ای ایران خواهد بود؛ موضوعی که به محض ازسرگیری مذاکرات وین بارها و بارها از سوی سران رژیم اشغالگر قدس به زبان رانده شد و مطابق سندی محرمانه که البته بیش‌تر به تهدیدی توخالی می‌ماند،‌ سعودی موافقت کرده است در صورت نیاز به اقدام نظامی، آسمان خود را در اختیار جنگنده‌های اسرائیلی قرار می‌دهد و ضمناً این جنگنده‌ها را با پهپادها، بالگردهای امداد و هواپیماهای سوخت‌رسان حمایت می‌کند و موساد در حال همکاری با مقامات امنیتی سعودی است تا در صورت توافق مجدد میان ایران و ۱+۴(توافقی منصفانه که قاعدتا به سود جمهوری اسلامی خواهد بود) مقدمات اقدام نظامی فراهم باشد که این تهدیدهای مضحک البته پاسخ دهان‌خردکن خود را از سردار سرلشکر رشید از فرماندهان بلندپایه سپاه پاسداران دریافت کرد: نه تنها متجاوز را مورد حمله نابودکننده قرار خواهیم داد بلکه حتی مسیرهای خاکی، آبی و هوایی آمدن متجاوز تا خاک مقدس ایران را نیز منهدم خواهیم کرد.

 با توجه به آنکه مردم آمریکا دیگر جنگ نمی‌خواهند – با توجه به اثبات ناتوانی وحشتناک ارتش ایالات متحده و فرار شبانه از افغانستان) واشنگتن عملاً اقدام نظامی علیه ایران را کنار گذاشته و رژیم اشغالگر صرفا برای پر کردن این خلأ در مورد اقدام نظامی احتمالی و همچنین نحوه اجرای آن لفاظی می‌کند. 

همچنین به گزارش پایگاه خبری «هیل»، اسرائیل این هفته با توسل به نمایندگان طرفدار خود در کنگره در جریان چند جلسه استماع، به تلاش خودبرای عدم بازگشت ایالات متحده به توافق هسته‌ای با ایران و در صورتی که آمریکا بازگشت، به عدم تصویب مهم‌ترین خواسته جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات وین مبنی بر دادن تضمین برای عدم خروج دوباره واشنگتن از برجام، ادامه داد.

هیل – که پایگاهی وابسته به کنگره آمریکاست – به نقل از منابع خود نوشت: «لابیگران مطرح اسرائیلی که به همراه بنی گانتز به واشنگتن رفته‌اند، با ۲ گروه موسوم به «انجمن اسرائیل» جمهوری‌خواهان و «کارگروه اسرائیل» دموکرات‌ها دیدار کرده‌اند. این تلاش از سوی «کمیته امور عمومی آمریکا و اسرائیل» موسوم به «آیپک»(اصلی‌ترین گروه لابی‌گر اسرائیل در آمریکا) بعد از سفر وزیر جنگ رژیم اسرائیل به آمریکا آغاز شد. هدف از این تلاش‌ها فشار به نمایندگان کنگره برای تصویب دور تازه‌ای از تحریم‌ها علیه ایران است تا موضع جمهوری اسلامی در مذاکرات دور هشتم تضعیف شده و دولت بایدن نیز از سوی جمهوری‌خواهان در فشار باشد که مبادا تضمین دهد آمریکا دیگر برجام را پاره نخواهد کرد.

مجموع این تحرکات و تلاش‌های صهیونیست‌ها و مانور رسانه‌های غربی به وضوح نشان می‌دهد بازی پرسر و صدای پاریس و تل‌آویو در آستانه تداوم مذاکرات به خاطر باج‌گیری از کشورمان است و آنچه غیرمنتظره است، آن است که جریان حامی فتنه و رسانه‌های همسوی آنها با وجود ۸ سال بدعهدی طرف مقابل، گرفتار این بازی شده‌اند و یکسره نسخه سازش و عقب‌نشینی را برای مذاکره‌کنندگان دولت فعلی می‌پیچند.
 

بازی مضحک صهیونیست‌ها و غرب برای باج‌گیری