مسچی: نیازمند سینماهای جدید در کشور هستیم

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، مراسم تجلیل و قدردانی از مالکان و سازندگان سالن‌های سینمایی سراسر کشور و افتتاح ۱۰۰ سالن سینما، پیش از ظهر امروز یکشنبه (۱۵ اسفندماه) در موزه سینما برگزار شد.

در این مراسم که با حضور مدیران سینمایی حبیب ایل بیگی، محمد حمیدی مقدم، یزدان عشیری و فعالان سینمایی همچون لادن طاهری، هاشم میرزاخانی، غلامرضا موسوی، سیدضیا هاشمی، مرتضی شایسته، وحید موساییان و حبیب اسماعیلی برگزار شد، از مجید مسچی تقدیر به عمل آمد.

در  این مراسم که اجرای آن را کامران ملکی برعهده داشت، فیلم کوتاهی از کارنامه مجید مسچی (مدیر عامل سابق موسسه سینماشهر) برای حضار به نمایش درآمد.

مسچی در این مراسم گفت: طی ۱۶ سالی که در سینماشهر بودم، شاهد مجموعه منسجم در مجموعه و حضور مناسب بخش خصوصی بودیم. بخش خصوصی در حوزه سینماسازی و تجهیز سالن‌ها بسیار فعال بود. با توجه به صنعت سینما در کشور، نیازمند سینماهای جدید در کشور هستیم و بر همین اساس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بخش خصوصی باید فعالیت خود را در این عرصه گسترش دهند.

جمال ساداتیان تهیه کننده متری شش و نیم در این مراسم اظهار داشت: این سینماها به سوی فعالیت می روند و باید توسعه پیدا کنند، اما سالن سینما نیاز به فیلم دارد و وزارت فرهنگ و ارشاد باید در زمینه صدور پروانه ساخت سهولت داشته باشد، فیلم اگر خوب باشد مردم در سینما از آن استقبال می‌کنند اگر هم بد باشد که استقبالی صورت نمی‌گیرد، برای کمک به سینما باید این سخت گیری را کم کرد.

علی سرتیپی مدیرعامل مؤسسه بین‌المللی پخش «فیلمیران» هم گفت: اولین سینمایی که بازسازی کردیم سینمای جهان نمای چالوس با حضور آقای مسچی بود. امیدوارم این راه ادامه داشته باشد.

ادامه دارد…

مسچی: نیازمند سینماهای جدید در کشور هستیم