معاون وزیر ارتباطات: تمبرهای نوروزی عمق اصالت و باور ایرانیان را نشان می‌دهد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، محمود لیائی روز یکشنبه -۱۵ اسفندماه – همزمان با روز درختکاری و افتتاح نمایشگاه تمبرهای نوروزی در مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان گفت: خوشحالم همزمان با میلاد با سعادت حضرت امام حسین (ع) در نخستین حضورم در رویدادهای فرهنگی شرکت ملی پست، افتخار همراهی با آیین افتتاح نخستین نمایشگاه تمبرهای نوروزی را دارم.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: جشن نوروز ریشه در ایران باستان دارد و بزرگ‌ترین، زیباترین و ارزشمندترین جشن ایرانی است که از دوران کهن به جای مانده، مراسمی با تاریخچه غنی که از دوران قدیم برایمان به یادگار مانده است.

وی تصریح کرد: تمبر به عنوان سفیر فرهنگی و رسانه‌ای و قطعه کوچک فرهنگ‌ساز که در حافظه تاریخی ما نقشی عمیقی دارد، با تصاویر زیبا طی سالیان، آیین نوروز را پاس داشته است تا با گردش در سرتاسر دنیا این آیین زیبا را به چشم و گوش جهانیان برساند و پیام نوروز را طی سال‌ها برای نسل آینده حفظ کند.

معاون وزیر ارتباطات: تمبرهای نوروزی عمق اصالت و باور ایرانیان را نشان می‌دهد

لیائی تصریح کرد: بی‌تردید تمبرهای نوروزی، عمق اصالت و باور ایرانیان به این سنت زیبا و حسنه را نشان می‌دهد. در تاریخ ۱۵۰ساله تمبر ایران، تمبرهای نوروزی همواره با نمادهای گل و شکوفه، هفت‌سین، نمادهای طبیعت، ایران و دعای تحویل سال یکی از زیباترین مجموعه تمبرهای جهان را به نمایش می‌گذارد که امروز در این نمایشگاه شاهد این مجموعه بی‌نظیر هستیم.

مدیرعامل شرکت ملی پست افزود: برای تمبرهای نوروزی مجموعه‌هایی شامل کارت پستال و پاکت مهر روز نیز انتشار یافته که زیبایی و غنای مجموعه تمبرها را دو چندان کرده است که در این نمایشگاه در معرض دید قرار گرفته است.

لیائی ابراز امیدواری کرد با برگزاری رویدادها فرهنگی هنری بتوانیم تا حدودی نقش خود را در حوزه انتقال فرهنگ و تاریخ کشور به نسل بعد به ثمر برسانیم.

به گزارش ایرنا، نمایشگاه تمبرهای نوروزی مشتمل بر تمبرهای ۶۰ سال گذشته تا کنون با موضوع نوروز است و برای اولین بار در کشور برگزار می‌شود. در این نمایشگاه همچنین بخش‌هایی از اقلام فیلاتلیک شامل کارت‌پستال‌های و پاکت نامه‌های نوروزی به نمایش گذاشته می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند تا پایان اسفند ۱۴۰۰ از ساعت ۹ تا ۱۷ از نمایشگاه تمبرهای نوروزی در موزه مردم‌شناسی کاخ گلستان واقع در خیابان پانزده خرداد، میدان ارگ بازدید کنند.

https://dailies.ir/06/03/2022/%d9%85%d8%b9%d8%a7%d9%88%d9%86-%d9%88%d8%b2%db%8c%d8%b1-%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d8%b7%d8%a7%d8%aa-%d8%aa%d9%85%d8%a8%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%86%d9%88%d8%b1%d9%88%d8%b2%db%8c-%d8%b9%d9%85/