کارنامه ناجا در دوره سردار اشتری مثبت است

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام احمدرضا پورخاقان در دیدار با سردار حسین اشتری، فرمانده ناجا با اشاره به حضور پرتلاش نیروی انتظامی در همه عرصه‌ها، گفت: پلیس در خیابان‌ها و جاده‌ها، کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها در صحنه حضور دارد تا مردم بتوانند با آرامش به کارهای خودشان بپردازند.

رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح با اشاره به توجه سازمان قضائی نیروهای مسلح به وظایف حساس و مهم نیروی انتظامی، گفت: پلیس دائم در معرض قضاوت مردم قرار دارد که از این جهت سختی کارش دو چندان است و در معرض آسیب‌های بیشتری هم قرار می‌گیرد.

وی کارنامه نیروی انتظامی در دوران فرماندهی سردار اشتری را مثبت توصیف کرد و گفت: اعتقاد ما این است که اگر بتوانیم در عرصه پیشگیری از وقوع جرم گام برداریم قطعاً سلامت نیرو حفظ خواهد شد و نمرات بالاتری در رعایت حقوق شهروندی هم می‌گیرد.

پورخاقان با بیان اینکه دستگیری، زندانی یا اخراج افراد برای سازمان قضائی نیروهای مسلح افتخار نیست، تصریح کرد: زمانی به خود افتخار می‌کنیم که بگوییم اساساً به معنای واقعی جرمی اتفاق نیفتاده و پرونده‌ای تشکیل نشده است.

وی با بیان اینکه عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی در خط مقدم صیانت از نیرو قرار دارد، تصریح کرد: نباید به نماز و سخنرانی اکتفا کرد؛ اگر یک نوع خودنظارتی در نیرو بسط و توسعه یابد، فرد خدا را ناظر بر اعمال خود می‌بیند خواه بازرسی و حفاظت باشد یا نباشد؛ البته این به معنی حذف نظارت حفاظت اطلاعات و بازرسی نیست و آنها هم باید با قدرت به کار خودشان ادامه دهند.

رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح با اشاره به نقش مهم نهادهای نظارتی نیروی انتظامی گفت: اگر پرونده‌ای از طریق بازرسی کشف و به دستگاه قضائی ارسال شود این امر در واقع برای فرمانده امتیاز است، زیرا موفق شده آسیب را کشف و شناسایی و در کمال صداقت و عدالت به مرجع قضائی گزارش کند.

وی در پایان بر تقویت تعامل نیروی انتظامی و سازمان قضائی نیروهای مسلح تأکید کرد.

تقویت ارتباطات نیروی انتظامی و سازمان قضائی نیروهای مسلح

فرمانده کل نیروی انتظامی نیز در این دیدار برای رئیس جدید سازمان قضائی نیروهای مسلح آرزوی موفقیت کرد و گفت: نیروی انتظامی سعی کرده که ارتباط خود را با سازمان قضائی نیروهای مسلح تقویت کند و با حضور جناب عالی این تعاملات ارتقا پیدا خواهد کرد.

سردار حسین اشتری با اشاره به ارتباط گسترده نیروی انتظامی با مردم و اختیارات و حوزه مأموریت وسیعش در جغرافیای کشور گفت: این آسیب‌پذیری را بیشتر می‌کند هر چند آمادگی بالا باشد.

سردار اشتری با اشاره به مظلومیت شهدای ناجا گفت: ما در ماه چند شهید تقدیم دفاع از امنیت و آسایش جامعه می‌نمائیم و تمام سعی‌مان بر این است که عملیات‌ها با پیوست اطلاعاتی و حفاظتی انجام شود.

فرمانده کل نیروی انتظامی، تقویت اقتدار پلیس در مأموریت مبارزه با اوباش و مفسدان را مهم توصیف کرد.

سردار اشتری همچنین آموزش کارکنان را از اولویت‌های نیروی انتظامی برشمرد و تصریح کرد: هر چقدر برای آگاه‌سازی و پیشگیری تلاش کنیم خیلی بهتر از برخورد است و تعامل با سازمان قضائی نیروهای مسلح در ارائه راهکارهای پیشگیرانه خیلی خوب و مفید است.

سردار نوری‌نژاد، معاون هماهنگ کننده ناجا و سردار اسکندری، معاون حقوقی و امور مجلس ناجا همچنین حجت الاسلام والمسلمین صالح معاون اول و شهبازی مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان قضائی نیروهای مسلح در این دیدار حضور داشتند.

کارنامه ناجا در دوره سردار اشتری مثبت است