تولیدات مشترک سینمایی و فرهنگی، ملت‌ها را به هم نزدیک‌تر می‌کند

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز جمعه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی سازمان سینمایی کشور، محمد خزاعی به مناسبت ایام میلاد حضرت مسیح (ع) و سال جدید میلادی در گفت و گو با سینماگران مسیحی، افزود: شناخت ملت‌ها از یکدیگر در دنیای امروز تا حدود بسیار زیادی معطوف به سینما است و من احساس می‌کنم با این اتفاق و نزدیک شدن فرهنگ‌ها، خیلی از فاصله‌ها کاسته می‌شود.  

وی با اشاره به نقش ارزنده سینماگران و فعالان مسیحی سینما در رشته‌ها و تخصص‌های مختلف، گفت: وقتی تاریخ سینمای ایران را ورق می‌زنیم، به روشنی در می‌یابیم که سینماگران مسیحی تاثیر به‌سزایی در روند رشد سینمای ایران داشته و بخش قابل توجهی از موفقیت سینمای ما مدیون آنان است و این مسئله تا زمان حاضر هم ادامه دارد و باید قدر این جایگاه را بدانیم.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به سینماگران مسیحی اظهار داشت: مشکلات و مسائل سینما زیاد است ولی وظیفه خود می دانم تا جایی که از دستم برآید، در سازمان سینمایی و زیر مجموعه های آن از استمرار فعالیت های ارزنده شما حمایت و پشتیبانی کنم.  
وی افزود: در ایران نگاه مثبت و خاصی به مسیحیان وجود دارد و مردم به ویژه به هموطنان هنرمند مسیحی و آثارشان علاقه‌مند هستند. ما می‌توانیم فیلم‌هایی بسازیم که با آنها پیوندهای فرهنگی‌مان را نشان دهیم و همه را نسبت به ارتباطات فرهنگی‌مان آگاه کنیم. در این زمینه ها همواره می‌توانید روی حمایت سازمان سینمایی حساب کنید و درباره مباحث مربوط به معیشت و بیمه اهالی سینما حساس و پیگیر هستم.   
خزاعی با اشاره به اشتراکات اعتقادی و فرهنگی بین مسلمانان و سینماگران وهنرمندان مسیحی کشورمان، ضرورت بهره‌گیری از تجارب گذشته هنرمندان مسیحی و نسل حاضر این هنرمندان را یادآورشد.  
واروژ کریم مسیحی، ژرژ پطرسی، وارطان ساهاکیان، سیمون سیمونیان، آناهید آباد، رایموند هواکیمیان، مانفرد اسماعیلی، دیگرانوهی هواکیمیان، ادوین خاچیکیان و آلبرت آراکلیان از هنرمندان مسیحی حاضر در جلسه بودند.

https://dailybulletin.ir/31/12/2021/%d8%aa%d9%88%d9%84%db%8c%d8%af%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d8%b4%d8%aa%d8%b1%da%a9-%d8%b3%db%8c%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%db%8c-%d9%88-%d9%81%d8%b1%d9%87%d9%86%da%af%db%8c%d8%8c-%d9%85%d9%84%d8%aa%e2%80%8c%d9%87/