مدعی وزن اول کشتی آزاد در اندیشه حفظ دوبنده تیم ملی

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، رضا اطری نماینده وزن ۵۷ کیلوگرم کشتی آزاد ایران در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو همچنان در سودای کسب دوباره دوبنده تیم ملی در این وزن است تا همچنان به عنوان ملی پوش وزن اول کشتی ایران در رویدادهای بین المللی پیش رو به میدان برود.

اطری که در المپیک ۲۰۲۰ توکیو تا دیدار رده بندی پیش رفت، برای کسب مدال برنز رودرروی توماس گیلمان از آمریکا قرار گرفت اما با شکست برابر این حریف نامدار و توانمند به عنوان پنجمی المپیک بسنده کرد. البته او همچنان مدعی این وزن است و در نظر دارد با حضور دوباره در وزن اصلی اش یعنی ۵۷ کیلوگرم باز هم در ترکیب تیم ملی قرار گیرد.

او که برای حضور در المپیک مجبور به کاهش زیاد وزنش شده بود، بار دیگر تاکید کرد وزنش را برای مسابقات امسال تغییر نخواهد داد و همچنان در ۵۷ کیلو کشتی می‌گیرد، چراکه نمی‌تواند با دست خالی از این وزن برود.

اطری در خصوص احتمال تغییر وزنش برای ادامه کشتی گفت: نتوانستم با خودم کنار بیایم، نمی‌خواهم بدون مدال از این وزن بروم. امسال هم در همین وزن ۵۷ کیلو می مانم و تمرینات منظم خود را پیگیری می‌کنم.

مدعی وزن اول کشتی آزاد در اندیشه حفظ دوبنده تیم ملی

وی در لیگ برتر کشتی آزاد نیز در ترکیب فولادین ذوب آمل به میدان رفت که با شکست برابر عباس گادژی ماگمدوف از روسیه مواجه شد. البته اطری در توجیه این شکست در فینال لیگ برتر گفت: مصدوم بودم و تمرین مناسب نداشتم. ضمن اینکه به خاطر آسیب دیدگی دنده، سه آمپول زدم تا بتوانم در فینال کشتی بگیرم. اصلاً نمی‌توانستم نفس بکشم و شرایطم اصلاً مناسب مبارزه نبود. ضمن اینکه این حریف روس، اصلاً مدعی ۵۶ کیلو نیست و از ۶۱ کیلوگرم به وزن پایین آمده بود.

به هر حال عضو تیم ملی کشتی آزاد ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو همچنان در سودای بازگشت به تیم ملی است. او اعلام کرده قطعاً در مسابقه بعدی با شرایط بدنی و تمرینی متفاوتی روی تشک خواهد رفت و فعلاً مشغول آماده سازی برای حضور در رقابت‌های قهرمان کشور است.

به گزارش خبرنگار مهر، مسابقات کشتی آزاد قهرمانی کشور به عنوان نخستین مرحله از چرخه انتخابی تیم ملی طی روزهای ۲۳ و ۲۴ دی ماه در گرگان برگزار خواهد شد.

مدعی وزن اول کشتی آزاد در اندیشه حفظ دوبنده تیم ملی