عطایی: تعطیلی لیگ والیبال از لحاظ حرفه‌ای،‌ درست نبود/ از خودگذشتگی ما جای قدردانی و تشکر دارد

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار ورزشی –

بهروز عطایی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در مورد تعطیلات اجباری در نیم فصل نخست لیگ برتر والیبال اظهار داشت: با توجه به حضور تیم فولاد سیرجان در مسابقات قهرمانی باشگاه‌های جهان و قرض گرفتن چند بازیکن از تیم‌های دیگر، لیگ ناچار تعطیل شد و فدراسیون، بازی‌ها را لغو کرد. شرایط سختی است و باید خودمان را برای قرار گرفتن در این فضا آماده می‌کردیم. البته این تعطیلی برای برخی از تیم‌ها هم فرصت مناسبی است و به آنها کمک خواهد کرد.

سرمربی تیم والیبال کاله ادامه داد: تعطیلی لیگ از لحاظ حرفه‌ای،‌ درست نبود و سازمان لیگ باید در آیین نامه خود بازنگری کند. سازمان لیگ باید در نظر داشته باشد تیمی که به مسابقات آسیایی و جهانی اعزام می‌شود چه شرایطی داشته باشد تا از اعتبار والیبال ایران دفاع کند.

بهروز عطایی گفت:‌ هدف همه ما کمک به والیبال ایران است اما در این شرایط، از خودگذشتگی و کاری که تیم‌های هورسان، یزد و هراز انجام دادند و بازیکنان خود را در اختیار تیم سیرجان قرار دادند، جای قدردانی و تشکر دارد.

سرمربی تیم ملی ایران تصریح کرد:‌ ما در سال 1393 با تیم کاله، قهرمان آسیا شدیم ولی برای اعزام به مسابقات جهانی، حتی بازیکنان خودمان را هم به ما ندادند و محمد موسوی، فرهاد قائمی، حمزه زرینی، عادل غلامی و عبدالرضا علیزاده برای تیم ملی بازی کردند. ما در آن سال، ترکیب اصلی تیم ملی داشتیم و فرصت مناسبی بود تا در مسابقات باشگاه‌های جهان، مقام در خور توجهی کسب کنیم اما سرمربی وقت تیم ملی اجازه نداد از بازیکنان خود بهره ببریم. باشگاه کاله در این بین با فدراسیون همکاری کرد و ما نیز به تیم ملی احترام گذاشتیم.

عطایی در پایان گفت: باید تاکید کنم که باشگاه‌های خصوصی،‌ خیلی لطف کردند و از خودگذشتگی به خرج دادند تا بازیکنان کلیدی و اصلی خود را در اختیار تیم سیرجان قرار دهند. نگاه ملی آنها ارزشمند است.

تیم فولاد سیرجان در نخستین بازی خود از مسابقات قهرمانی باشکاه‌های جهان از ساعت 4 بامداد فردا، چهارشنبه 17 آذر به مصاف ساداکروزیرو برزیل می‌رود.

داورزنی خواستار تغییر برنامه مسابقات والیبال بازی‌های آسیایی شد

 

https://dailybulletin.ir/07/12/2021/%d8%b9%d8%b7%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%aa%d8%b9%d8%b7%db%8c%d9%84%db%8c-%d9%84%db%8c%da%af-%d9%88%d8%a7%d9%84%db%8c%d8%a8%d8%a7%d9%84-%d8%a7%d8%b2-%d9%84%d8%ad%d8%a7%d8%b8-%d8%ad%d8%b1%d9%81%d9%87/