دومین طلای کشتی در بازی‌های اسلامی به نام گلیج ضرب شد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، مسابقات رده‌بندی و فینال پنج وزن نخست رقابت‌های کشتی آزاد در بازی‌های کشورهای اسلامی از ساعت ۱۹ امروز چهارشنبه به وقت ایران در شهر قونیه ترکیه آغاز شد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم مجتبی گلیج دارنده مدال برنز جهان و ۲ طلای امیدهای جهان در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر بایسال کوباتوف از قرقیزستان را مغلوب کرد. آزادکار تنکابنی تیم ملی در دور بعد با نتیجه ۱۰ بر صفر رحمان جان ماحمدبکوف از تاجیکستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

وی در این مرحله مقابل مامد ابراگیموف از با نتیجه ۱۳ بر ۲ به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. گلیج در مبارزه فینال در حالی که با نتیجه ۲ بر صفر از مصطفی سیسیز از ترکیه پیش بود با توجه به مصدومیت این کشتی گیر، به پیروزی رسید و به مدال طلا دست یافت. این دومین مدال طلای کشتی آزاد در بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی بود.

علیرضا کریمی نیز لحظاتی قبل در فینال وزن ۸۶ کیلوگرم با شکست حریفی از جمهوری آذربایجان، نخستین مدال طلای کشتی آزاد را به گردن آویخت.  

مرتضی قیاسی و محمدصادق فیروزپور آزادکاران وزن‌های ۶۵ و ۷۴ کیلوگرم نیز به ترتیب در این بازی‌ها برنز و نقره گرفتند. رضا مومنی نماینده وزن ۵۷ کیلوگرم نیز از دور رقابت‌ها حذف شد.

دومین طلای کشتی در بازی‌های اسلامی به نام گلیج ضرب شد