واکنش ناظم الشریعه به بحث خیانتش به تیم ملی و کم کاری بازیکنان

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، بعد از حذف تیم ملی فوتسال ایران از مسابقات جام جهانی ۲۰۲۱ لیتوانی، انتقادات و هجمه‌ها نسبت به عملکرد این تیم و سیدمحمد ناظم الشریعه سرمربی ایران بالا گرفت تا جایی که حسین شمس پیشکسوت فوتسال ایران در یک گفتگوی تلویزیونی اعلام کرد ناظم الشریعه ۶ سال به تیم ملی خیانت کرده است.

بعد از گذشت چند ماه از این صحبت‌ها، ناظم الشریعه به ادعای حسین شمس واکنش نشان داد و گفت: قضاوت دست مردم است. ۶ سال بچه‌ها این همه نتیجه خوب گرفتند و بهترین‌های دنیا بودند. آنها سه، چهار دوره بهترین‌های آسیا شدند. همه مقام‌های اخلاقی و قهرمانی را گرفتیم. خیلی منصفانه و خوب نیست ولی هرکسی نظر خودش را دارد. ما هم احترام می‌گذاریم.

ناظم الشریعه که با برنامه «سلام صبح بخیر» گفتگو می‌کرد، ادامه داد: مردم متوجه هستند. انتقاد خیلی خوب و سازنده است ولی اینکه بعد از جام جهانی این همه مورد هجمه قرار بگیریم درست نیست. می‌گویند نتیجه نگرفتیم. خود همین بچه‌ها باعث شدند توقعات بالا برود. ما در چهار، پنج ماه آخر که فدراسیون عوض شد یک بازی دوستانه با بلاروس و یک تورنمنت تایلند را داشتیم. اگر می‌خواهیم جزو چهار تیم برتر جهان باشیم، باید با چهار تیم برتر بازی دوستانه کنیم در حالی که تیم ما دو سال – به دلیل کرونا- خوابیده بود.

«آیا قبول دارید بعضی از بازیکنان در جام جهانی در زمین قدم می‌زدند؟» سرمربی تیم ملی فوتسال در پاسخ به این سئوال گفت: مطمئناً یکسری حرف‌ها بین من و کادر فنی رد و بدل شد ولی نه اجازه می‌دهم به کسی بی احترامی شود و نه اجازه می‌دهم کسی به بازیکنانم بی احترامی کند. اگر اتفاقی افتاده بین خودشان و خدای خودشان باشد. تیم ملی ایران پاک‌ترین تیم ملی بود. اینها زحمت خودشان را کشیدند. ما هم دوست داشتیم به فینال برویم. با استعدادهایی که داشتیم می‌شد ولی با امکاناتی که داشتیم، نه.

وی در بخشی از گفتگوی خود درباره اعلام لیست تیم ملی فوتسال برای بازی با ایتالیا و جوانگرایی در تیم ایران تاکید کرد: بحث جوانگرایی باید از لیگ شروع شود. این بحث‌ها تکراری شده است. یکسری جوان هم با اینها -بازیکنان تیم ملی در جام جهانی- رقابت کردند ولی شرایط بچه‌ها خوب بود و بهترین‌های ایران بودند. بعد از هر دوره جام جهانی باید این اتفاقات -جوانگرایی- رخ بدهد. بعد از جام جهانی ۲۰۱۶ کلمبیا، کسانی مثل کاظمی، کشاورز و طاهری از تیم ملی رفتند ولی اینجا جوانگرایی باید شیب بیشتری داشته باشد چون سنشان بالاتر رفته بود.

ناظم الشریعه تصریح کرد: در لیست جدید یکی، دو بازیکن برای نخستین بار به اردوی تیم ملی آمدند. باید یک پوست اندازی می‌شد.

وی در خصوص دیدار تدارکاتی با ایتالیا یادآور شد: بازی با ایتالیا از هفت، هشت ماه قبل طراحی شد. یکی دو بار با ایتالیا در تماس بودیم. آنها هم شرایط خوبی نداشتند. در جام جهانی نبودند ولی تیم قدرتمندی هستند. اخیراً هم با فرانسه بازی کردند. این آخرین بازی تدارکاتی ایتالیا قبل از حضورشان در مسابقات قهرمانی اروپا است. آنها بازیکنان باتجربه ای را دعوت کرده‌اند حتی دروازه بان ۳۷ ساله. تیمشان خوب است. می‌تواند آوردگاه خوب برای تنه به تنه شدن بازیکنان ما با تیم‌های خوب اروپایی باشد.

سرمربی تیم ملی فوتسال در پایان در خصوص گل زیبای حسین طیبی ملی پوش ایران با لباس تیم بنفیکا پرتغال گفت: بچه‌های مشهد این کاره هستند ولی حسین طیبی سرامد همه اینهاست.

ناظم الشریعه سپس به شوخی گفت: حسین باز هم «قرطی بازی» در آورد. این گل‌ها یک مقدار «فان» است. قبلاً هم از این گل‌ها زده است. می‌دانیم او بازیکن باارزشی است. شاید حسین برای جام جهانی یک بازی دیرتر رسید. اگر او هم بازی می‌کرد خیلی به ما کمک می‌کرد.

واکنش ناظم الشریعه به بحث خیانتش به تیم ملی و کم کاری بازیکنان