نعمتیان خبر داد: آغاز «ورزش در سکوت» برای حفظ طبیعت و محیط زیست

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، با دستور افشین ملایی رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی و با هدف کمک به حفظ آرامش طبیعت و حفاظت بیشتر از محیط زیست، فعالیت ‏silent sports (ورزش در سکوت) در زیر مجموعه انجمن ورزش در طبیعت این فدراسیون آغاز به کار خواهد کرد.

حمید نعمتیان رئیس انجمن ورزش در طبیعت با تایید این خبر در تشریح جزئیات آن گفت: ورزش در طبیعت دارای زیر ساختی به وسعت کره زمین می باشد که با توجه به اهمیت محیط زیست و تاثیر طبیعت بر روحیه انسان در راستای تندرستی و سلامت روان افراد در جامعه، درصدد هستیم کمپ‌های تمرینی ورزشی با زمان‌های متفاوت را درطبیعت راه اندازی نمائیم.

وی ادامه داد: «سایلنت اسپرت» به معنی ورزش در سکوت به شیوه های تمرینی و ورزشی بی صدا در طبیعت گفته می‌شود که در کشورهای جهان اولی علاقه مندان به تندرستی و سلامت روان، طبیعت و حافظان محیط زیست را به خود اختصاص داده است

رئیس انجمن ورزش در طبیعت در ادامه گفت: در ‏ silent sports ورزش هیچگونه محدودیت فصلی وجود ندارد و در هر فصل می توان ورزش متناسب با آن فصل را انجام داد. علاقه مندان می توانند با تمرینات هوازی و کششی آرام‌بخش همراه با تمرکز درونی در طبیعت و دور از هیاهوی زندگی شهری سلامتی جسم و روان خود را تضمین نمایند. این افراد با انرژی مضاعفی که از طبیعت دریافت می کنند رضایت از زندگی بیشتری خواهند داشت.

حمید نعمتیان در پایان گفت: از ویژگی های شخصیتی افرادی که به این نوع از ورزش می پردازند داشتن روحیه فوق العاده قوی و دارای اعتماد به نفس بیشتری می باشد و به همین جهت برای گذران امورات روزمره زندگیشان به افراد دیگر وابستگی کمتر و رضایت از زندگی بیشتری را خواهند داشت.

نعمتیان خبر داد: آغاز «ورزش در سکوت» برای حفظ طبیعت و محیط زیست