پرسپولیس با برد ذوب آهن به استقلال نزدیک شد

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال پرسپولیس از ساعت ۱۷ امروز در هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال میزبان ذوب آهن اصفهان بود که این بازی با نتیجه ۲ بر صفر به سود پرسپولیس به پایان رسید. پارسا جعفری (۶۰ – گل به خودی) و مهدی ترابی( ۸۸ – پنالتی) برای پرسپولیس در این بازی گلزنی کردند.

شاگردان یحیی گل محمدی که در جریان برد سه بر صفر امروز استقلال تهران مقابل پدیده مشهد قرار گرفته بودند برای حفظ فاصله خود با آبی‌پوشان پایتخت در صدر جدول چاره‌ای جز کسب سه امتیاز مقابل شاگردان مهدی تارتار نداشتند.

با این حال ذوبی ها با نمایش منسجم خود در ورزشگاه آزادی نشان دادند حریف آسانی برای قهرمان پنج دوره گذشته لیگ برتر نیستند.

دفاع چندلایه و متمرکز ذوب آهن کمک کرد تا این تیم فرصت‌های کمی را به خط حمله خطرناک پرسپولیس بدهد. آنها با استفاده از سرعت بالای بازیکنانی همچون محمد خدابنده و میلاد جهانی در تلاش بودند رضا خالقی فر را در خط حمله صاحب موقعیت گلزنی کنند.

بازی مالکانه پرسپولیس باعث شد تا بیشتر نبردها در میانه میدان اتفاق بیفتد اما این ذوب آهن بود که اولین خطر جدی را در دقیقه ۱۷ روی دروازه پرسپولیس ایجاد کرد. میهمان اصفهانی روی فرار میلاد جهانی توانست توپی را روی دروازه حامد لک ارسال کند اما این توپ از جلوی پای رضا خالقی فر عبور کرد تا توپی از خط دروازه میزبان عبور نکند.

بازی فیزیکی هافبک‌های ذوب آهن باعث شد تا محمد خدابنده‌لو در دقیقه ۲۲ کارت زرد بگیرد. در ادامه بازیکنان پرسپولیس با تعداد نفرات بیشتری حمله کرد تا بالاخره مدافعان ذوب آهن مجبور شدند میلاد سرلک را در دقیقه ۲۷ پشت محوطه جریمه خود متوقف کنند تا امید عالیشاه با بی دقتی هر چه تمام ضربه ایستگاهی را از بالای دروازه به بیرون بزند.

رفت و برگشت توپ روی دروازه‌های دو تیم ادامه داشت تا این بار میلاد خدابنده‌لو که عملکرد قابل قبولی در نیمه نخست داشت در دقیقه ۳۰ با شوت سرکش و از راه دور دروازه لک را با خطر جدی تهدید کند.

بازی فشرده دو تیم باعث شد تا تعداد پاس‌های کوتاه اشتباه پرسپولیس و ذوب آهن افزایش پیدا کند. در یکی از این توپ‌ها، سید مهدی سید علی اعتقاد به برخورد توپ با دست محمد شریفی داشت که با اعتراض شدید هافبک پرسپولیس روبرو شد تا او در دقیقه ۳۸ با اخطار قاضی مسابقه روبرو شود.

تلاش هر دو تیم در دقایق پایانی ۴۵ دقیقه اول راه به جایی نبرد تا پرسپولیس و ذوب آهن بدون به ثمر رسیدن گل راهی رختکن شوند.

پرسپولیس با برد ذوب آهن همسایه استقلال شد

نیمه دوم طبق انتظار با شروع بازی تهاجمی پرسپولیس همراه بود اما باز هم دفاع فشرده اصفهانی‌ها مانع از خلق موقعیت خطرناک روی دروازه این تیم شد.

بازی رو به جلوی میلاد سرلک و فضای بیشتر سیامک نعمتی به عنوان هافبک راست کمک کرد تا بیشتر زمان بازی در نیمه دوم در میدان ذوب آهن طی شود.

تلاش هافبک‌های پرسپولیس در دقیقه ۵۵ با برخورد توپ به مدافع ذوب آهن همراه بود تا کاملا اتفاقی زیر پای امید عالیشاه قرار بگیرد اما تعلل این بازیکن باعث شد تا آرمان قاسمی به توپ رسیده و آن را راهی کرنر کند.

بازی محکم و دفاع پر تعداد ذوب آهن باعث شد تا یحیی گل محمدی در دقیقه ۵۷ تصمیمات هجومی گرفته و مهدی شیری و محمد شریفی را از زمین بازی بیرون بکشد و مهدی ترابی و احسان پهلوان را وارد زمین مسابقه کند؛ تعویض‌هایی که آهنگ حملات پرسپولیس را تندتر کرد تا سانتر وحید امیری در دقیقه ۶۰ با اشتباه پارسا جعفری دروازه‌بان ذوب آهن روبرو شده و گل نخست این بازی برای سرخپوشان به ثمر برسد.

با وجود گل خوردن ذوب آهن مهدی تارتار تعویض خود را لغو نکرد تا میلاد جهانی از زمین مسابقه خارج شود و مسعود ابراهیم زاده جای او را بگیرد.

فشار ذوب آهن پس از این گل افزایش یافت تا سید جلال حسینی نیز تحت فشار روحی قرار گرفته و همچون محمد شریفی از داور مسابقه به دلیل اعتراض کارت زرد بگیرد. حملات پر دامنه ذوب آهن ادامه داشت تا در نهایت شوت سرکش هافبک این تیم در دقیقه ۷۳ با واکنش تماشایی حامد لک به بیرون برود.

در ادامه گل محمدی برای حفظ نتیجه مسابقه رضا اسدی را جای علی شجاعی وارد میدان کرد تا سرخ‌ها با نفرات بیشتری در میانه میدان حاضر شوند.

استراتژی جدید یحیی باعث شد تا عیسی آل کثیر در دقیقه ۸۵ صاحب توپ شده و چرخش او روی توپ در محوطه جریمه با خطای دفاع ذوب همراه شده و سیدعلی داور مسابقه برای سرخپوشان اعلام پنالتی کند.

مهدی ترابی نیز در دقیقه ۸۸ پشت توپ ایستاد و آن را تبدیل به گل دوم پرسپولیس کرد.

پرسپولیس با این پیروزی ۲۲ امتیازی شد تا با توجه به شکست سپاهان مقابل پیکان تهران ۲۲ امتیازی شود ولی با تفاضل گل کمتر نسبت به سپاهان، در رده سوم قرار بگیرد. استقلال در حال حاضر با ۲۵ امتیاز صدرنشین است.

ذوب آهن نیز ۱۱ امتیازی باقی ماند تا میانگین یک امتیاز از هر بازی را تا کنون در فصل جاری لیگ برتر به نام خود ثبت کند.

پرسپولیس با برد ذوب آهن به استقلال نزدیک شد