مسئولان پیشین استقلال باید پاسخگوی دلایل حذف از آسیا باشند

خبرگزاری مهر:

مجتبی انصافی در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره دلایل حذف استقلال از آسیا اظهار داشت: هر باشگاهی یک پشتیبانی اداری دارد. درباره تکمیل مدارک در استقلال که شنیده می شود به این دلیل تیم در آستانه حذف قرار گرفته، آن کسی که مسئولیت این موضوع را برعهده داشته باید پاسخگو باشد.

وی ادامه داد: اگر به گذشته برگردیم می بینیم خیلی ها برای اینکه در باشگاه بزرگی مثل استقلال بخواهند سمت بگیرند به هر دری زدند و از هر رابطه ای استفاده کردند اما وقتی وارد باشگاه شدند و خیالشان راحت شد، دیگر متاسفانه مسئولیت خود را به نحو احسن انجام ندادند که این موضوع یک مدل سهل انگاری محسوب می‌شود که در نهایت چوب آن را استقلال و هوادارانش خوردند و اثرات آن هم این می شود که حالا باید از آسیا حذف شویم. چرا؟ چون باشگاه استقلال با 30 میلیون هوادار به دست دو سه نفر سهل انگاری می افتد که فقط می خواهند با دروغ برای اینکه رفتار و اعمال خودشان را که به ظاهر خوب است اما در باطن فاجعه هست را توجیه کنند.

انصافی گفت: درباره فریادشیران عرض کنم متاسفانه به صورت کلی می گویم که ایشان اصلا فوتبالی نیستند و فقط به خاطر دوستی و رفاقت و ارتباط با مددی در استقلال سمت گرفتند در غیر این صورت اصلا از خانواده استقلال نیستند و مشخص است وقتی چنین فردی می آید منافع رفیقش را در نظر می‌گیرد و طرف او می ایستد و کاری به منافع باشگاه ندارد. این در حالی است که مددی هم او را اول به عنوان مدیر آکادمی منصوب کرد و بعد هم او را معاون خودش کرد.

مدافع اسبق استقلال گفت: درباره مسائلی که درخصوص فدراسیون فوتبال و کنفدراسیون آسیا بحث می شود باز هم بر می‌گردم به باشگاه استقلال. اگر مباحث کنفدراسیون و فدراسیون را کنار بگذاریم باز هم مقصر باشگاه استقلال است. آن دوستانی که در زمان مددی باید آستین بالا می زدند و می دانستند که این تیم 20 میلیون هوادار دارد و باید با جان و دل رفتار می کردند اما متاسفانه جز دروغ چیزی از آنها نشنیدیم. حالا بحث حذف استقلال از آسیا مطرح شده اما سوال اینجاست که چرا وظیفه خودشان را درست انجام ندادند و مدارک لازم را تکمیل نکردند؟ چرا الان این افراد مقابل هواداران پاسخگو نیستند؟

انصافی در پایان اظهار داشت : آجورلو آدم پخته و با تجربه ای است و سالیان سال است در عرصه مدیریتی فوتبال کشور فعالیت می کند و خودش می داند باید کسانی را به استقلال بیاورد که از هر لحاظ مورد تایید باشند و نه اینکه فقط خوب حرف بزنند. این اتفاق تلخ همه را ناراحت کرده و مدیران فعلی باشگاه هم فرصتی برای تکمیل مدارک نداشتند. به هر حال اگر تغییری در باشگاه اتفاق افتاد می توانستند این کار را زودتر انجام بدهند اما از آن سو مددی هم تا آخرین روز باید وظیفه خودش را انجام می داد نه اینکه کار را رها کند و حالا این وضعیت ایجاد شود. اگر استقلال از آسیا حذف شود هوادارانش مدیران قبلی این باشگاه را نمی بخشند.

مسئولان پیشین استقلال باید پاسخگوی دلایل حذف از آسیا باشند